• תפריט
נדל"ן

אושרה תוכנית להרחבת אזור התעשייה של בת ים

מטרת התכנית היא מתן תמריץ ליזמי הנדל"ן להמשיך את פיתוח אזור התעשייה של בת ים, אשר לאחרונה זוכה להתעוררות וביקושים לשטחי בנייה ופיתוח

שי פאוזנר 16:1330.06.08

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ת"א של משרד הפנים אישרה תוכנית לפיתוח אזור התעשייה של בת-ים. התוכנית חלה על כל שטח אזור התעשייה, הממוקם בדרום מערב העיר, וקובעת הארכה נוספת לניצול זכויות בנייה מרביות לאזור עסקים ובידור לתקופה של שלוש שנים.

במשרד הפנים הסבירו כי מטרת התכנית היא מתן תמריץ ליזמי הנדל"ן להמשיך את פיתוח אזור התעשייה של בת ים, אשר לאחרונה זוכה להתעוררות וביקושים לשטחי בנייה ופיתוח.

 

עוד נציין, כי אזור תעסוקה זה ישורת בעתיד על ידי הקו האדום של הרכבת הקלה ונמצא בסמיכות לאזורי מגורים ומסחר איכותיים ומבוקשים בעיר בת ים ובראשון לציון הסמוכה. מכאן, אמרו במשרד הפנים, "החשיבות לקדם פיתוחו כאזור תעסוקה מעורב שימושי קרקע".

 

על פי התוכנית, זכויות הבנייה המוגדלות יינתנו לתקופה של שלוש שנים, ובפרק זמן זה תכין הוועדה המקומית בעיר בת ים תכנית כוללת חדשה לפיתוח

אזור התעסוקה, ובמסגרתה יקבעו זכויות הבנייה, השימושים וקישוריות לשאר חלקי העיר.

 

התוכנית, שיזמה עיריית בת ים, אמורה לדחוף יזמים להקמת מבני תעשייה ומסחר שיכללו מרכז תעשיות היי-טק ומתחם בילויים אטרקטיבי עם מסעדות, מקומות בילוי ופנאי. מדובר במתחם של כ-20 אלף מ"ר הממוקם במרכזה של העיר ויכלול מרכז חנויות פתוח לרחוב, קניון סגור ומגדלי משרדים בשטח של 10,000 מ"ר.

 

במטרה למשוך לקוחות לפרוייקט, עיריית בת ים מציעה הנחה של 85% בתשלומי הארנונה למשך 20 שנה. העירייה שואבת השראה לפרויקט ממתחם קריית עתידים בתל אביב.

 

בת ים, שנחשבה במשך עשרות שנים לעיר שנמצאת בנסיגה בולטת במחירי הדיור והעסקים בה, עוברת מהפך של ממש בשנתיים האחרונות. העירייה הובילה בתקופה זו פעילות נרחבת של פיתוח תשתיות, לצד הרחבת ושדרוג הטיילת והחוף. במקביל, נמצאת העיר לקראת פריצת דרך בשל הקמת קו הרכבת הקלה למרכז תל אביב והקמת טיילת שתחבר את קו החוף שלה עם יפו, תל אביב והרצליה. הערכת פעילים בשוק הנדל"ן בעיר היא, כי מחירי דירות בנות 3-4 חדרים זינקו מאז תחילת השנה בכ-30% ויותר.

 

דירות בקו החוף, שהפכו למבוקשות מאוד על ידי תושבי חוץ מצרפת ורוסיה, נמכרות כיום במחירים הגבוהים בכ-40% ממחירן לפני כשנה.

 

בנוסף, בעירייה מצהירים שמחירי הקרקעות זינקו בתוך שנתיים בכ-600% בשל הביקוש והמחסור היחסי בקרקע פנויה לבנייה. מחיר דירה בת שני חדרים במרכז העיר נע כיום סביב חצי מיליון שקל, דירות שניים וחצי חדרים נמכרות ב-550-600 אלף שקל ודירות 3 חדרים, ששטחן כ-80 מ"ר יעלו לרוב מעל 600 ואפילו 650 אלף שקל. עליית המחירים הזו תרמה לעליית הביקוש לדירות בעיר ולהגירה חיובית, שעשויה להתגבר אם אכן תספק העיר מקומות עבודה חדשים ואיזורי בילוי המתאימים לאוכלוסייה צעירה.

 

 

15תגובות
בטל שלח
 • בת ים בת ים עיר יפה אני גרה ליד הים נעים לי מגדלת שני ילדים מקסימים לומדים בהצטיינות הולכים לצופים העיר טובה לי ולילדיי ואני חושבת שחינוך בא מהביית והתנהגות לפעמים מאוד נוח להורים לדאוג לעצמם במקום לילדים אז אל תאשימו את העיר העיר יפה נעימה וחבל שהאנשים לא משפרים את עצמם ומאשימים את העיר
  מירב, (29.10.11)
 • בתור תושב העיר העיר עברה מהפך בשנים האחרונות.
  העיר הרבה יותר ירוקה. מחירי הנדל"ן עלו בעשרות אחוזים.
  העיר נקייה. גם ברחובות הצדדיים! (תמיד תוכל למצוא איזה רחוב צדדי מלוכלך, אבל רוב מוחלט של העיר ממש לא ככה)
  החינוך נימצא בקפיצת מדרגה של ממש. תכנית החינוך של בת ים הועתקה לערים נוספות בארץ (מי שרוצה מוזמן לברר על "מודל בת ים לחינוך אישי").
  בעוד מספר שנים תיבנה הרכבת הקלה, וחלקים ניכבדים של העיר כבר עוברים שיפוצים לקראתה.
  וכמו שכתוב, עתיד להתפתח גם אזור התעשיה בעיר, שכרגע נחשב למיושן.
  אני יכול עוד להמשיך, אבל אין לי כרגע כוח, וניראה לי שהבהרתי מה שרציתי.
  אז לסיכום - בת ים מומלצת בחום. בואו לבקר!
  בת ימי, (25.01.09)
 • בעל חברה אין לי מושג על מה העירייה רוצה שאעביר את עסקיי לעיר?למה איזה שירותים העירייה נותנת?הסתובבתם לאחרונה ברחבי העיר כמה היא מלוכלכת מאוד האשפה נערמת ברחובות,חתולי רחוב ומזיקים נוספים נמצאים ליד השיקועי קרקע לזבל,הביוב רעוע וכל יום קורס מחדש,אין מדרכות וכשיש הם שבורות והרבה אנשים נופלים מהם,וצואת הכלבים במדרכות,והתאורה מעומעמתבשעות הלילה כדי לחסוך בהוצאות העירייה לחברת החשמל דבר המביא פשיעה ?איפה הקבלני ניקיון או עובדי העירייה שאמורים לשמור על נקיון העיר?
  שמואל קראוס, (03.07.08)
 • איזה חברה שפויה תעבור לבת-ים? מסקרן אותי לדעת יכול להיות שיעברו חברות לאזור התעשייה המוזנח והמלוכלך מאוד בלי שום תשתית הולמת,כנראה שהעובדים יצטרכו לדרוש תוספת סיכון כדי להסתובב בעיר הזו?
  לחיאני דאג לעיר אך יותר לכיסיהם המנופחות של אחיו ומשפחתו-השתלטו על כל חוף הים -לפני שהיה ראש עיר היה בחובות של 20 מליון לבנק לאומי-מעניין כמה היום????
  בת ימי מבוהל, (03.07.08)
לכל התגובות