• תפריט
משפט

ביהמ"ש: פזית ולד, שגנבה 24 מיליון שקל מ-yes, תשיבם לחברה

ולד, ששימשה חשבת בכירה לשעבר ב-yes הורשעה במסגרת עסקת טיעון בגניבה ונידונה ל-7 שנות מאסר. עתה הכריע ביהמ"ש בתביעה האזרחית נגדה

זוהר שחר לוי 15:5606.01.16
פזית ולד, מי שמרצה עונש מאסר לאחר שהורשעה במעילה של למעלה מ-24 מיליון שקל מ-yes, תחזיר לחברה את סכום הגניבה, כך קבע היום (ד') בית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

 

בדצמבר 2014, נידונה פזית ולד, ששימשה חשבת בכירה לשעבר ב-yes ושגנבה כ-24 מיליון שקל מכספי החברה, ל-7 שנות מאסר ולקנס כספי של 7,000 שקל. בכך, קיבל שופט בית משפט השלום בכפר סבא, מיכאל קרשן, את הסדר הטיעון שהשיג בא כוחה, עו"ד אורי קינן עם הפרקליטות בעניינה.

 

הסדר הטיעון שנחשף ב"כלכליסט" לא כלל השבה של כספי המעילה, זאת בין השאר בשל הליך אזרחי שניהלה חברת הלוויין נגד ולד בניסיון לקבל בחזרה את הכספים. במסגרת התביעה שהגישה yes נגד ולד הוטלו עיקולים על רכושה בהם דירתה ורכבה.

 

לדיון שהתקיים היום (ד) במסגרת ההליך האזרחי בבית המשפט המחוזי בתל אביב הגיעה ולד ללא ייצוג משפטי בשל העובדה שאין לה כסף לשכור עורך דין.

 

בא כוחה של חברת הלווין, עו"ד רמי בן נתן, ציין בדיון כי "ולד נשפטה והודתה בשורה של מעשי גניבה. יש פסק דין מפורט המפרט את המעשים בהם הודתה. היא הודתה והורשעה במעשים וגם אמרה בבית המשפט שהיא מקבלת את האחריות המלאה על מעשיה".

 

השופטת ד"ר דפנה אבניאלי השופטת ד"ר דפנה אבניאלי

 

"נכון שהודיתי בהליך הפלילי אבל יש לי המון טענות", השיבה לדברים ולד. "הייתי רוצה לבדוק את כל העניין החשבונאי. אני הודיתי בתנאי לחץ אבל אני עומדת מאחורי הדברים שלי, זו הייתה עסקה משני הצדדים. אני בכלא לבד, אסירה ואני רוצה לנהל את התיק הזה. אף פעם לא ישבתי עם עו"ד בקשר לתיק הזה".

 

בית המשפט לא קיבל את עמדתה של ולד וציין כי נראה כי גישתה נועדה להאריך את ההליך שלא לצורך, זאת בפרט שבעבר הייתה מיוצגת במסגרת ההליך. "בחירתה של הנתבעת", כתבה השופטת ד"ר דפנה אבניאלי בפסק הדין, "להודות במסגרת ההליך הפלילי בגניבה של 24 מיליון שקל נעשתה במסגרת הליך מושכל, שבו הייתה מיוצגת על ידי עורך דין ולאחר שקלה את הדר הטיעון שנועד גם להיטיב איתה".

 

עוד צוין כי ולד נשאלה במהלך הדיון על ידי בית המשפט מהן הטענות או הראיות לסתור את פסק הדין בו הורשעה אך זו השיבה רק באמירה כללית כי יש לה "המון טענות". "בנסיבות אלה", נכתב עוד בפסק הדין, "הרושם שנוצר הוא שאין בפיה של ולד טענה כנגד פסק הדין המרשיע ואין בידה להביא ראיות לסתור את תוכנו. משנגעתי למסקנה כי זה המצב, הרי למעשה נתקיימו התנאים המצדיקים פסק דין כנגדה בהסתמך על ההליך הפלילי וסכום הגניבה של כ-24 מיליון שקל שהודתה בגניבתו".

בטל שלח
    לכל התגובות