• תפריט
השראה עולמית

אוסטרליה: הממשלה שמפזרת הבטחות רק אם יש לה כיסים

הפוליטיקאים בישראל מבטיחים מתנות תקציביות גם כשאין להם מושג מי יממן אותן. באוסטרליה זה עובד הפוך וכולם יכולים לראות איך מתפלגים כספי המסים שלהם

עמרי מילמן 07:2927.09.15
לקריאת הכתבה בסמארטפון לחצו כאן
11תגובות
בטל שלח
 • רק גוף חיצוני בלתי תלוי באנטרסים אישיים ופופוליסטיים חייב ויכול לפקח על תהליכי הביצוע ! הקמתן של "יחידות מטה מרכזיות לליווי תהליכי יישום"- הצעה מבורכת ומתבקשת !!

  אבל......

  אם תשב היחידה המרכזית במשרד רה"מ היא תהפוך ל"כלי חסר משמעות" !!!
  בכדי שיחידת מטה מרכזית לליוי תהליכי יישום תתפקד - יש להקים יחידה נטולת פוליטיקאים ואנשי פוליטיקאים שמטרתם לשרת אג'נדות פופוליסטיות של הפוליטיקאים !!


  לפקח על כלל היחידות בתהליכי יישום בכל אחד ממשרדי הממשלה, חייב להעשות על ידי גוף חיצוני בלתי תלוי באנטרסים אישיים ופופוליסטיים!!

  כל זאת בכדי לא לתת לפוליטיקאים והמקורבים שלהם במשרדי הממשלה לישמור על הגבינה ...וגם לא לאפשר להם להעלים אותה ...

  (28.09.15)
 • תקציב המדינה /הציבור מנוהל בישראל כמו בבאזר פרסי . החלטתם של שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו להפחית את המע"מ ב-1% החל מ-1 באוקטובר ואת מס החברות ב-1.5% מתחילת 2016. החלטתם של כחלון ונתניהו צפויה לגרוע כ-6 מיליארד שקל מהכנסות המדינה ב-2016, מהם 4.8 מיליארד בהפחתת המע"מ בלבד.

  כחלון אף מתח ביקורת מרומזת על הלמ"ס שבו הסביר כי סכומי הגבייה העודפים "שייכים לציבור ומשום כך 'יוחזרו לציבור'" ???

  היה זה בלתי זהיר להתייחס לעודפי הגבייה שנרשמו בחודשים האחרונים כאל התפתחות מתמשכת, ולבסס עליה עידכון כלפי מעלה של תקבולי המיסים הצפויים בשנה הבאה.

  כי מאחר וקשה לקבוע בשלב זה האם מדובר בעלייה שצפויה להתמיד, או בגידול שנבע בחלקו מגורמים חד פעמיים, כגון גידול במספר העסקאות בדיור או עלייה במס רווחי הון בבורסה .

  רצוי היה שבשלב זה היה על כחלון להניח שמדובר בעלייה חד פעמית בתקבולים, ונכון היה להשתמש בהם להפחתה של החוב הציבורי, שתשלומי הריבית עליו מהווים נטל כבד על ההוצאה הממשלתית.

  ההחלטה לבחור בהורדת מס החברות מ-26.5% ל-25% וכן להפחית את המע"מ מ-18% ל-17% אמנם אולי הייתה ראויה, אלא שהעיתוי מוקדם מדי ומסכן את היציבות המקרו-כלכלית של ישראל בשנה הקרובה.

  ראוי היה לבצע צעדים אלה רק בתחילת השנה הבאה, ורק אם וכאשר יתברר מעל לכל ספק שעודף ההכנסות פרמננטי ולא זמני

  יעד הגירעון שהציג האוצר ל-2015 ול-2016 עומד על 2.9%,
  לעומת זאת, בבנק ישראל סבורים כי הגירעון בפועל גבוה בכמה עשיריות האחוז - הגירעון בשנת 2016 יגיע ל-3.3% וגבוהה יותר מהיעד הרשמי, לאור "תרגילים חשבונאיים" שנעשו...

  אנחנו אזרחי ישראל מותחים ביקורת על התנהלות תקציב המדינה בקומבינות !!

  כל % חריגה בגירעון המדינה יממומן מכספי הציבור במיסים ועוד מיסים ועוד מיסים.
  ש.דהן, (27.09.15)
 • בישראל כחלון דרש "ארגז כלים " כדי להבטיח יותר...וכעת מחפש "סולם " לברוח ..ביזיון מתגלה שכחלון הוא הכתובת להותיר חותם משמעותי ונכון בפוליטיקה הישראלית !!
  ממש לא!

  אולי כדאי להבין סוף סוף מה רוצה משה? לאן נשואות פניו של כחלון?

  "הנדיב הידוע" כחלון מכה שוב. הפעם, הוא לא רק מוותר במחי יד על 4.5 מיליארד שקל "עודף" הכנסות ממסים בעבור הפחתה של 1% מע"מ שאף אחד לא ירגיש בה ואף עני, בוודאות מוחלטת, לא ייהנה ממנה, או כמה שקלים של הנחת מס מאלכוהול .

  הפעם הוא מוותר על כל הכיסא שלו, על האושר שלו. "מבחינתי, אין הנאה וסיפוק גדולים יותר מאשר לממש את תפיסת העולם שלי ולשבת בתפקיד שאפשר לעשות בו משהו... התפקיד שלי", כדבריו בראיון אחרון איתו.

  זה קורה אחרי שחודשים ארוכים, שנים, הוא בנה את עצמו כשר אוצר, הכין עבודות מעמיקות, דיבר, נאם, האמין והתחייב להציל את כלכלת ישראל. אחר כך כופף את ידיו של ראש הממשלה, עוד לפני הבחירות, וזה התחייב לו, בפומבי ותחת כל עץ נאומים רענן, למנות אותו לתפקיד שר האוצר.

  הכיסא הרם לא הספיק לו. כחלון סירב להתיישב עד שביצע מהפכה ממשלתית: הוא בנה לעצמו ממלכה, אימפריה של שליטה, שלא היתה כמוה מעולם. הוא קרא לזה "ארגז כלים" שיאפשר לו לממש את כל הבטחותיו.

  ואנחנו כולנו, חבוטים ומרוטים שכמונו, שמחנו שהאיש הזה לוקח לעצמו את כל הרע רק כדי להיטיב אותו. מה היו הבטחותיו?

  רק לתזכורת, שכן עברו כבר ארבעה חודשים תמימים מאז הושבעה הממשלה הנוכחית והוא היה לבכיר בניה: פתרון משבר הדיור, הורדת מחירי השירותים הבנקאיים, הורדת יוקר המחיה ומחירי המזון, עידוד תעסוקה והגברת הצמיחה, צמצום הפערים בחברה.

  ולמה שכחלון לא יוותר, מאותה סיבה בדיוק, עבור אביגדור ליברמן שיכנס עם ישראל ביתנו לממשלה?

  או עבור יאיר לפיד, שכבר צבר שנות לימוד קשות ומייגעות באוצר, ואפשר שישמח לחזור עם אנשיו לסבב תיקונים וסליחות?

  ולמה לא, במסגרת גל התרומות הנדיבות ליום הכיפורים, ייוותר כחלון לטובת עבור איימן עודה מהרשימה המשותפת? לו דווקא יש דווקא הרבה יותר קולות להציע לקואליציה.

  רק דבר אחד כחלון שכח: הכיסא לא שלו. לא שלו לשבת עליו, לא שלו לוותר עליו.

  הכיסא שייך, בבעלות, בטאבו, ל-315,360 קולות כשרים שבחרו בו. רק בו.
  כי רובם לא הכירו אף אחד אחר ברשימה הפרטית והאלמונית מאוד שבנה.

  מילא הציבור, שנשא את כחלון על כתפיו והביא אותו לאן שהביא אותו, אבל מה עם בנימין נתניהו, שמאפשר לו לעשות כל דבר שהוא רוצה, שתומך בו ומעביר לו בממשלה ובכנסת את רצונותיו, גם כאשר מדובר בבירור בהכרזת מלחמה נגד נגידת בנק ישראל קרנית פלוג?תקדים חסר תקנה שמריחח רעעע ממרחקים לעיני הציבור.

  נתניהו גם דחף בכוח את יבוא 20 אלף עובדי הבניין מסין לפי דרישת כחלון בניגוד מוחלט לעמדת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

  וגרוע מזה, מה אומרים היום הפקידים הבכירים במשרד האוצר, אלה שהוא כחלון מושיב לילות כימים כדי לפתור את הבעיות שהלכו והחריפו ומחמירות מרגע לרגע?

  כחלון מוכן להעיף את כל התכניות וההבטחות,ולברוח מהתפקיד ???
  הרי אף1 לא דרש מכחלון לפנות את הכיסא גם לא תמורת ממשלה רחבה -אזי על מה כחלון מדבר ?? אסטרטגיה של כישלון ושר אוצר נכשל נחשף לעם.

  זה האיש שר האוצר שמתנהל ברצינות ושממנו ניתן לצפות להותיר חותם משמעותי ונכון על המערכת הפיננסית הישראלית ???

  זה האיש שר האוצר שמתנהל ברצינות ושממנו ניתן לצפות להותיר חותם משמעותי ונכון בהקצאת וסדרי עדיפויות בתיקצוב תקציב המדינה בשקיפות ובדאגה לרווחת האזרחים -החולי- והנזקקים ???

  זה האיש שר האוצר שמתנהל ברצינות ושממנו ניתן לצפות להותיר חותם משמעותי ונכון על שיויוניות בנטל ותיקצוב תקציב המדינה לחברה שיונית ישראלית מבלי לפרנס מיגדרים על גב העובדים שמשלמים מיסים ומשרתים בצה"ל ???
  רוני , (27.09.15)
 • בהפרחת בלוני הבטחות, הצהרות הפוליטיקאים בישראל אלוופים !!במעשים 000000 !! הקשר בין מחירי הדיור ובין מספר העובדים הוא קטן בהרבה, קטן בהרבה הרבה, בין רוויחי הממשלה (לדוגמה) ובין מחירי הדיור.

  ב. אם הציבור בישראל היו יכולים לבנות מדינה עוקפת ממשלה, ולא חשוב איזה ממשלה, המדינה הייתה פורחת יותר.

  ג. לפני כשנתיים, כבר נכתב שהנבחרים שלנו הם לוביסטים בכל הקשור להעלאות אלפי מהגרי עבודה מכל העולם (ובכלל הם לוביסטים), במקום להכשיר עובדי בנין יהודים. הממשלה מעדיפה לשלם מיליונים כל חודש, מיליארדים כל שנה לסינים במקום להכשיר כאן עובדי בנין.

  ד. ושוב, שלא יבלבלו לנו את המוח. למעט אלו שללא דירות, שאין להם כח פוליטי ,

  כחלון וכולם רוצים ואף חייבים מחירי דיור גבוהים שעולים לאורך השנה.
  ככה יש להם מיליארדי שח הכנסות ממיסוי בתחום הנדל"ן ....
  הפנסיות של הגנבים שאנו מממנים, תלוי ב"צמיחה" הזאת ש חליבת מיסים ועושק זוגות צעירין במחירי דירות יקריים כי המדינה מספסרת בקרקעות ומשווקת אותן לבניה במחיר יקרר לקבלני הבניה....

  ה. לסיכום -מחיר דירה = מחיר 75% מעלות הקרקע !!!!!
  המדינה מספסרת בקרקעות !! המדינה מתמחרת ביקרררר קרקעות לבניה

  כל המצוטטים את כחלון ומשנתו כאילו המשבר יתפתר עם עוד 80 אלף סינים ועם קבלת מידע (RFI) לחברות מהארץ ומחו"ל בנוגע לבנייה בשיטות בנייה מתקדמות משקרים לנו במצח נחושה, שמחיר הדיחרות כאן יוזלו !!
  מה שהכי סביר להניח שבמודל "דירה להשכיר " "דירה בליסינג" דופקים עלינו קופה שמנה וחסרת תקדים כפי שמתגלה בין השורות .. כבר כעת בהצהרת תוכניות כחלון בתקשורת.


  "ארגז הכלים" של כחלון הפך לאימפריה.

  סוג של דיקטטורה נעדרת איזונים ובלמים.

  ראש מטה הדיור השולט מטעם שר האוצר משה כחלון הוא אביגדור יצחקי השולט באימפריית התכנון-שיווק-מיסוי נדל"ן, ואם לא די בכך, הוא גם יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה.
  כחלון חושב שבלי הריכוזיות הזאת אין שום סיכוי לפתרון לבעיות הדיור...

  משבר הדיור בישראל פרץ בגלל שקצב ייצור הדירות לא מדביק את קצב הדרישה והביקוש הטבעיים.

  דירה זהו מוצר בשוק חופשי !!!
  מחירי הדירות עלו גם בגלל שהביקוש גדל באופן משמעותי כאפיק השקעה לגיטימית בהעדר אלטרנטיבה להשקעה של כספי חסכון/הון שבידי הציבור .

  כחלון הבטיח הרים וגבעות להוזלת מחירי הדיור וניכנס לממשלה כשהריבית הייתה אפס !!

  ומה הפתרון של כחלון ומי האשמים בעיני כחלון ? כוווולם אשמים ..רק כחלון צדיק !!חחח

  אצל כחלון רק הציבור אשם !! הריבית אשמה..!! בעלי הדירות אכלו ושתו לו את הדירות והפכו לאויבי העם ..!!

  וכחלון לא ידע ...הוא לא ידע....כלום ..)) רק להבטיח בלוני הבטחות והצהרות הוא ידע !!

  ככה זה בישראל...)))))
  (27.09.15)
לכל התגובות