• תפריט
השראה עולמית

ארה"ב: כשבעלי הבית הם גופים מוסדיים

רוב תושבי העיר ניו יורק מתגוררים בשכירות, כמחצית מהם נהנים ממחירים מפוקחים ועדיין גרים בדירות בסטנדרט גבוה ובאזורים מבוקשים. ככה זה כשמבינים ששכירות אינה בהכרח שלב מעבר

אמיתי גזית 22:0124.09.15
לקריאת הכתבה במובייל לחצן כאן
7תגובות
בטל שלח
 • ואני לתומי חשבתי שרק לי זה מציק אני שמחה לראות תשובות טובות לכתבה כחלון ישלם את מחיר היוהרה הבטחת ולא קיימת אין לך כל זכות להיבחר שנית משבר הדיור הוא בכי לדורות כל חרטטן יאמר לנו שאין אדמה קומו והתהלכו בארץ יש אדמה בשפע הממשלה יצרה גיבנת לדור שלם שנשען על הוריו
  בכתבה האחרונה ציינו שליש ממדינת ישראל שהם מעוניינם לעזוב את המדינה שאין להם חמצן שאין להם עתיד ...... ומה הממשלה עושה מצמיחה לנו מאחזי עיניים ושקרנים
  תפתרו את הבעייה תפסיקו לעשות הון על גבם של הצעירים ששרתו בצבא תנו להורים לנשום
  תנו לילדים קורת גג מספיק עם הכתבות וההבטחות תעברו למעשים!!!!!!!!
  גל, (30.09.15)
 • אם הציבור בישראל היו יכולים לבנות מדינה עוקפת ממשלה, היינו כמו ארה"ב...תרתי משמע))) א. הקשר בין מחירי הדיור ובין מספר העובדים הוא קטן בהרבה, קטן בהרבה הרבה, בין רוויחי הממשלה (לדוגמה) ובין מחירי הדיור.

  ב. אם הציבור בישראל היו יכולים לבנות מדינה עוקפת ממשלה, ולא חשוב איזה ממשלה, המדינה הייתה פורחת יותר.

  ג. לפני כשנתיים, כבר נכתב שהנבחרים שלנו הם לוביסטים בכל הקשור להעלאות אלפי מהגרי עבודה מכל העולם (ובכלל הם לוביסטים), במקום להכשיר עובדי בנין יהודים. הממשלה מעדיפה לשלם מיליונים כל חודש, מיליארדים כל שנה לסינים במקום להכשיר כאן עובדי בנין.

  ד. ושוב, שלא יבלבלו לנו את המוח. למעט אלו שללא דירות, שאין להם כח פוליטי ,

  כחלון וכולם רוצים ואף חייבים מחירי דיור גבוהים שעולים לאורך השנה.
  ככה יש להם מיליארדי שח הכנסות ממיסוי בתחום הנדל"ן ....
  הפנסיות של הגנבים שאנו מממנים, תלוי ב"צמיחה" הזאת ש חליבת מיסים ועושק זוגות צעירין במחירי דירות יקריים כי המדינה מספסרת בקרקעות ומשווקת אותן לבניה במחיר יקרר לקבלני הבניה....

  ה. לסיכום -מחיר דירה = מחיר 75% מעלות הקרקע !!!!!

  כל המצוטטים את כחלון ומשנתו כאילו המשבר יתפתר עם עוד 80 אלף סינים ועם קבלת מידע (RFI) לחברות מהארץ ומחו"ל בנוגע לבנייה בשיטות בנייה מתקדמות משקרים לנו במצח נחושה, שמחיר הדיחרות כאן יוזלו !!
  מה שהכי סביר להניח שבמודל "דירה להשכיר " "דירה בליסינג" דופקים עלינו קופה שמנה וחסרת תקדים כפי שמתגלה בין השורות .. כבר כעת בהצהרת תוכניות כחלון בתקשורת.


  "ארגז הכלים" של כחלון הפך לאימפריה.

  סוג של דיקטטורה נעדרת איזונים ובלמים.

  ראש מטה הדיור השולט מטעם שר האוצר משה כחלון הוא אביגדור יצחקי השולט באימפריית התכנון-שיווק-מיסוי נדל"ן, ואם לא די בכך, הוא גם יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה.
  כחלון חושב שבלי הריכוזיות הזאת אין שום סיכוי לפתרון לבעיות הדיור...

  משבר הדיור בישראל פרץ בגלל שקצב ייצור הדירות לא מדביק את קצב הדרישה והביקוש הטבעיים.

  מחירי הדירות עלו גם בגלל שהביקוש גדל באופן משמעותי כאפיק השקעה בהעדר אלטרנטיבה להשקעה של חסכון/הון בידי הציבור .

  כחלון הבטיח הרים וגבעות להוזלת מחירי הדיור וניכנס לממשלה כשהריבית הייתה אפס !!

  ומה הפתרון של כחלון ומי האשמים בעיני כחלון ?

  אצל כחלון רק הציבור אשם !! הריבית אשמה..!! כחלון לא ידע ...הוא לא ידע....כלום ..))

  ככה זה בישראל...))))) כאן לא ארה"ב - כאן הקומבינות והשחיתות מזן ישראלי נדיר..)
  (25.09.15)
 • כאן לא ארה"ב - כחלון הפך יוזמה מבורכת של לפיד לשכירות מפוקחת לתכנית אנטי חברתית בישראל כמו בישראל מתגלה ש.............
  הצעת ההחלטה של כחלון, להצבעה בישיבת קבינט הדיור, טמנה בחובה את סופו של הדיור להשכרה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  כחלון ביקש שהקבינט ידון בהצעה להעביר כמה מתחמי קרקעות שניתן לבנות עליהן 20 אלף יחידות דיור לתכנון במסלול מואץ של הותמ"ל (ועדה לקידום מתחמים מיוחדים).

  אבל.....................

  על פי החוק ותוכנית לפיד , 30% מהדירות במתחמים כאלה היו חייבות להיות מוקצות להשכרה במחיר מפוקח !!!!!!

  אלא שהצעת כחלון כעת משנה את התוכניות המקוריות ומנצלת פרצה בחוק המאפשרת לממשלה לחרוג מהקצאת הדירות להשכרה במקרים מיוחדים, ולהחליט שרק 7% מהקרקעות יוקצו לבניית דירות להשכרה במחיר מפוקח !!!!!

  זו תכנית אנטי חברתית שאין בה דיור ציבורי. ואין לאשר את התכנית הזו,

  בכל פרויקט 25% דירות במחירים מוזלים. 75% מהדירות ישווקו למכירה במחירי השוק ?

  דירות שנבנו על קרקעות המדינה- קרקעות שנימסרו בחינם לחברה הממשלתית שהוקמה למטרה זו "דירה להשכיר " שלבסוף הופכת להיות "המשווקת " קרקעות המדינה במחיר חינם לטייקונים שבנו את הדירות ??? פשוט ביזיון !!!!

  כחלון קיבל לידיו את כל הסמכויות הקשורות בתחום הדיור.
  העברתו הסופית של מינהל התכנון ממשרד הפנים למשרד האוצר, הקמת מטה דיור במשרד האוצר, מתן הרשאות לתכנון ושיווק קרקעות לחברות הממשלתיות עמידר, ערים ודירה להשכיר לצד רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ומשרד הבינוי וכן הקמת ועדה לתכנון ופיתוח שתקצה קרקעות לגופים הללו במקום רמ"י.

  זו הבשורה החברתית של כחלון ?
  זו הבשורה החברתית של כחלון לדאוג לחלשים והנזקקים ??
  אנשים ממתינים 10 שנים לקבל את הזכות לשכירות בדיור הציבורי !!!!
  זוגות צעירים ממתנים לדירות בשכירות מפוקחת שנבנו על קרקעות המדינה ולהפסיק לשלם שכירות לדירות בשוק החופשי !!

  ללא הקצאת 30% מהדירות לדיור ציבורי,
  כל מי שקורא לעצמו 'חברתי' כמו כחלון אך בשל שיקולים קואליציוניים מאשר ומבצע שינוי בתוכניות שבאאמת יבקש סליחה מהציבור ביום כיפור
  יעלי ורון, (25.09.15)
 • ישראל מחלקת קרקע בחינם לרווחים אישיים לטייקונים באצטלה של חוק שכירות למחוסרי דיור בפרט בישראל שבה משנת 2008 התייקרו מחיר הדירות ב- 130% הרווח נטו בהתייקות ערך הנכס לצד התשואה החודשית מדמי השכרה = השקעה הכי כדאית ובטוחה .
  בישראל ובכל מקום בעולם התשואה למשקיעים בנד"לן הכי מבטיחה-בטוחה וכדאית !!

  הציבור בכלל העולם למד על בשרו להפסיק להשקיע הון ברולטה של הבורסה !

  בכל מדד ובכל ריבית ערך נדל"ן איננו יורד - "הערך הנומינלי" של הנכס תמיד מתייקר !

  הרבה יותר נוח לשר כחלון לפנות בצורה פופוליסטית לנפש היהודית הרחומה של המשקיעים, ולומר להם לא להיות חזירים ולא לרכוש דירות להשקעה על חשבונם של הזוגות הצעירים, וכך לגרור את מחירי הדיור כלפי מעלה.


  כפועל יוצא מן הזינוב במשקיעים, דווקא 600 אלף משקי-הבית המוחלשים ביותר,
  הגרים בשכירות ומתקשים לשלם שכר דירה ומתקשים למצוא דירה להשכרה בתנאים ראויים, עשויים למצוא עצמם עומדים בפני המשך עליית מחירי שכר הדירה והידללות איכות הדירות להשכרה.

  יוקר המחיה בישראל לא היה מעולם מרוכז בסל הקניות בסופרמרקט.

  איפה כחלון ???? מודל "דירה להשכרה " "דירה בליסינג "

  בונה דירות לשכירות להיטקיסטים עלאאק מר עוזי בראיון לתקשורת -הפרויקט ברעננה יאוכלס החודש ...בערים בהן האוכלוסיה חזקה ????

  דירה להשכיר לבעלי דירות המעוניינים להרוויח מפערי השכירות ????

  שכחלון יתחיל להביט בעיני צעירים מחוסרי דיור שנילחמים לסיים את החודש , עובדים ומשלמים מיסים ומנסים לשרוד עם שכר מינימום גם - אנחנו שבתוך אוכלוסיית הנזקקים במצב סוציואקונומי נמוך בייחס להיטקיסטים ובעלי דירות ממש לא פונקציה לדאגה של כחלון כלפינו אה ???

  איפה אתה מבקר מדינה ?
  למה יוזמה מבורכת של לפיד שנועדה במקור לתת פתרון למחוסרי דיור ובניה של דיור ציבורי הופך להיות "בור שומן " לטייקונים בחסות שינויים והחלטות בתחום הדיור הציבורי תוך ניצול חוקי ההסדר שכחלון ביצע באמצעותו כמו גנב באמצע הלילה שינויים ?

  ישראל - מדינה שמחלקת קרקע בחינם לטייקונים ובעלי אנטרסים תמורת הטבות ניצול ציני של משאבי מדינה לטובת הפקת רווחים אישים של טייקונים באצטלה של חוק למען מחוסרי דיור בתקופה זו
  (25.09.15)
לכל התגובות