ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

בארץ

מילון כלכליסט
ספרים
ספרים 
צילום מסך: Youtube
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  אושר: אם 60% מההורים יסכימו - ביה"ס יצטרף לתוכנית השאלת ספרי לימוד

  תיקון לחוק השאלת ספרי לימוד אושר בוועדת החינוך לקריאה שנייה ושלישית. עלות ההשתתפות - בין 280 ל-320 שקל לתלמיד

  ליאור בן דוד

  07.05.12, 11:33

  תיקון לחוק השאלת ספרי לימוד שאושר הבוקר (ב') בוועדת החינוך לקריאה שנייה ושלישית יחייב את מנהלי בתי הספר לערוך הצבעה בבית ספרם בדבר הצטרפות לתוכנית השאלת ספרי הלימוד.  לאחר אישור התיקון מובטח כי בכל בית ספר יתקיים הליך פומבי שבו יתבקשו כל הורי התלמידים להביע הסכמתם להשתתף בתוכנית. אם למעלה מ-60% מההורים יסכימו לכך, יצורף בית הספר לתוכנית ההשאלה. עלות ההשתתפות- 280 שקלים לתלמיד בבית הספר היסודי ו-320 שקלים בבתי הספר העל יסודיים.

   

  פרויקט השאלת ספרי לימוד הקיים כיום בכ-800 בתי ספר ברחבי הארץ, מאפשר להורי התלמידים שירות של השאלת ספרי לימוד באמצעות שמירת הספרים המשומשים ורכישה מרוכזת של הספרים החסרים על ידי בית הספר. מנהל בית הספר שאינו כלול בתוכנית או שפרש ממנה יהיה חייב לקיים את הצבעה לפני תחילת כל שנת לימודים, עד 50 ימים לפני תום שנת הלימודים.

   

  מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר אמרה בדיון כי פורסם חוזר מנכ"ל בדבר קיום ההצבעה. "ביקשנו מכל מנהלי בתי הספר לנקוט בצעד שיזמין את ההורים לקיים הצבעה בבתי הספר. ההליך יגרום לכך שרק ספרי לימוד מאושרים יוכלו להירכש בבתי הספר". עוד הוסיפה כי הוקמה מנהלת שתיתן שירות למנהלי בתי הספר: "יועמדו לרשות כל מנהל 200 שעות לצורך גביית כספים וטיפול בהיבטים הארגוניים, כולל רכישה מרוכזת של ספרי הלימוד שידרוש בית הספר".

   

  ח"כ רונית תירוש (קדימה), יוזמת הצעת החוק הפרטית שמוזגה עם הצעת החוק הממשלתית, ביקשה את התייחסות משרד החינוך לנושא חוברות הלימוד הנפוצות בבתי הספר שאינן ניתנות למחזור בשל כתיבה בהן. בתגובה אמר חיים הלפרין, מנהל היחידה לתוכניות משלימות למידה במשרד החינוך, כי "במהלך הזה שהמנהלת מעמידה לטובת בתי הספר, מקבלים הנחה עבור ריכוז ספרים וגם חוברות העבודה יכולות להיכנס לחבילה הזאת".

   

  יו"ר הוועדה ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) בירך על אישור הצעת החוק בוועדה ואמר כי הנטל הכלכלי הרובץ על כתפי ההורים יקטן בעקבות הפעלת תוכנית ההשאלה. הוא ביקש ממשרד החינוך להעביר לידיעת הוועדה את תאריך היעד שיקבע שר החינוך בנוגע לקיום ההצבעה בבתי הספר. הוא הוסיף כי יש לערוך בתחילת כל שנה שיעור שיסביר לתלמידים את מהות התוכנית ובמיוחד את חשיבות השמירה על הספרים למען כלל התלמידים.

   

  כלכליסט באייפד - חוויה אינטראקטיבית שעוד לא נראתה בישראל

   

  פרסום ראשון: 07.05.12, 11:33

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות