ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

רכב

מילון כלכליסט
סכנה מהגג?
סכנה מהגג? 
צילום: עמית שעל
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  איגוד הבטיחות האמריקאי: שברולט אוואו מסוכנת בהתהפכות

  המכונית, שזוכה לפופולריות בישראל, זכתה לציון "עלוב" במבחן ההתהפכות של איגוד הבטיחות האמריקאי IIHS

  תומר הדר

  22.08.09, 08:39

  שברולט אוואו, שנמנית על מכוניות הסופרמיני הנמכרות בישראל, זכתה לציון "עלוב" במבחן ההתהפכות של איגוד הבטיחות האמריקאי IIHS. כך עולה מתוצאות מבחן בטיחות למכוניות סופרמיני שפרסם הארגון השבוע.  ארגון הבטיחות האמריקאי, IIHS נמנה על היחידים שבוחנים גם חוזק גג של מכוניות כדי לדמות מצב התהפכות, ולא רק ריסוק חזיתי, צידי ואחורי. במהלך ביצוע מבחן ההתהפכות מופעל על גג הרכב לחץ שמדמה מצב בו המכונית מתהפכת על גגה ומוחצת אותו. האוואו הצליחה לעמוד רק בלחץ של פי שלוש ממשקלה, מה שאומר שיושביה היו נפגעים מהגג במקרה של תאונה אמיתית.

   

  לצד האוואו נבחנו מכוניות סופרמיני מדגמים נוספים שנפוצים בשוק הרכב האמריקאי ונמכרים גם בישראל בגרסתם האירופית. רוב המכוניות שנבחנו, כגון מיני קופר, טויוטה יאריס, הונדה ג'אז ויונדאי אקסנט, זכו לציון "סביר". המכונית היחידה שזכתה בציון טוב, הסמארט פור טו, אינה נמכרת בשלב זה בישראל. "ניתן היה לצפות שמבחן חוזק הגג יהיה קל יותר למכוניות מיני", הסביר אדריאן לאנד, נשיא הIIHS בהתיחסותו לכשלונה של האוואו במבחן.

   

   

  פרסום ראשון: 22.08.09, 08:39

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות