• תפריט
רכב

איגוד הבטיחות האמריקאי: שברולט אוואו מסוכנת בהתהפכות

המכונית, שזוכה לפופולריות בישראל, זכתה לציון "עלוב" במבחן ההתהפכות של איגוד הבטיחות האמריקאי IIHS

תומר הדר 08:3922.08.09

שברולט אוואו, שנמנית על מכוניות הסופרמיני הנמכרות בישראל, זכתה לציון "עלוב" במבחן ההתהפכות של איגוד הבטיחות האמריקאי IIHS. כך עולה מתוצאות מבחן בטיחות למכוניות סופרמיני שפרסם הארגון השבוע.

ארגון הבטיחות האמריקאי, IIHS נמנה על היחידים שבוחנים גם חוזק גג של מכוניות כדי לדמות מצב התהפכות, ולא רק ריסוק חזיתי, צידי ואחורי. במהלך ביצוע מבחן ההתהפכות מופעל על גג הרכב לחץ שמדמה מצב בו המכונית מתהפכת על גגה ומוחצת אותו. האוואו הצליחה לעמוד רק בלחץ של פי שלוש ממשקלה, מה שאומר שיושביה היו נפגעים מהגג במקרה של תאונה אמיתית.

 

לצד האוואו נבחנו מכוניות סופרמיני מדגמים נוספים שנפוצים בשוק הרכב האמריקאי ונמכרים גם בישראל בגרסתם האירופית. רוב המכוניות שנבחנו, כגון מיני קופר, טויוטה יאריס, הונדה ג'אז ויונדאי אקסנט, זכו לציון "סביר". המכונית היחידה שזכתה בציון טוב, הסמארט פור טו, אינה נמכרת בשלב זה בישראל. "ניתן היה לצפות שמבחן חוזק הגג יהיה קל יותר למכוניות מיני", הסביר אדריאן לאנד, נשיא הIIHS בהתיחסותו לכשלונה של האוואו במבחן.

 

5תגובות
בטל שלח
 • אחרי שנתיים מוכרים , מה הבעיה ? אפשר לחשוב איפה נוסעים איתה, כולה גוש דן הלוך חזור 25 ק"מ ביום ממוצע.
  מספיק טוב לארץ, (31.08.09)
 • יענו שברולט ! זה דייהו קודם כל זה דייהו שפשטה את הרגל ונרכשה ע''י GM.
  ניסיתם לנסוע ב''שברולט'' קפטיבה? כמעט הקאתי כנוסע מאחור וברכב ששכרנו בקפריסין עם 31,000 ק''מ, הלך הקלאץ' !
  איכות ירודה וחבל''ז
  ירון, (23.08.09)
 • זה עוד כלום חכו לתוצאות הבדיקה שיוכיחו שלא ניתן לחצות את המדבר עם שברולט אוואו. לדעתי - וצריך לבדוק את זה שבע פעמים - אוואו גם לא מסוגלת לעוף או לצלול
  דר' אמט בראון, (22.08.09)
 • שברולט,,,, להתהפך בה תצטרף למכונית הכי מתהפכת באמריקה הצפונית.
  מישקפופר, (22.08.09)
לכל התגובות