• תפריט
משפט

טי.ג'י.איי נדל"ן תובעת 5 מיליון שקל מפאונדרס ריל אסטייטס: "גזלה את רשימת לקוחותינו"

לטענת TGI, העוסקת בשיווק נכסי נדל"ן מניבים בחו"ל, אחד מסוכניה ערק לחברה המתחרה תוך שהוא מעביר עמו פרטי לקוחות שנצברו בחברה במשך שנים

איתי הר אור 14:3302.04.09
סכסוך בין חברות השקעות בנדל"ן: טי.ג'י.איי השקעות נדל"ן בע"מ הגישה אתמול (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 5 מיליון שקל נגד החברה המתחרה, פאונדרס טי-אם ריל אסטייטס אנד אינבסטמנט בע"מ, ונגד ארבעה נתבעים נוספים, בטענה לגזילת סוד מסחרי.
טי.ג'י.איי הינה חברה ישראלית פרטית, העוסקת בשיווק של נכסי נדל"ן מניבים בחו"ל ואילו פאונדרס הינה

מתחרה מאותו התחום.

 

לטענת טי.ג'י.איי, במהלך שנות פעילותה צברה רשימה של כ-15 אלף לקוחות, בעיקר באמצעות השקעה של מיליוני שקלים ביחסי ציבור, שיווק אינטנסיבי ופרסום באמצעי המדיה השונים. רשימת הלקוחות מחולקת לפי הפרויקטים השונים בהם פעילה טי.ג'י.איי וכוללת פרטים מזהים רבים על כל אחד ואחד מהלקוחות, ובכללם שם, כתובת, טלפון, כתובת דואר אלקטרוני וכיוצ"ב, פרטים ספציפיים על אופיו של הלקוח והעדפותיו וכן כל פרטי התנהלות התובעת בטיפול בלקוח, כך שניתן להרכיב פרופיל של הלקוח המאפשר לרכז מאמץ שיווק ממוקד מולו.

 

על-פי כתב התביעה, הנתבעים - פאונדרס ומנהליה וכן הסוכן לשעבר של טי.ג'.איי, דני סעד - "חברו יחדיו על מנת לשים ידם על רכושה היקר ביותר של התובעת, פרטי לקוחות בפועל ובכוח, אשר נאספו על ידי התובעת בהשקעה של מיליונים, ואשר עליהם שמרה מכל משמר". לטענת טי.ג'י.איי, משפרטים אלה היו בידם, החלו הנתבעים לפנות באופן אינטנסיבי ללקוחותיה, להכפישה ולנסות לשכנעם להתקשר עם פאונדרס.

 

כלפי סעד טוענת טי.ג'י.איי, שזה החליט לעזוב אותה לאחר שהושעה זמנית, וכי בהיותו "רדוף בתחושת נקמה ובתאוות בצע, פעל בדרכים שונות על-מנת לאסוף מידע ופרטים על לקוחותיה של טי.ג'י.איי, וזאת על מנת לאפשר לו לעשות שימוש בפרטים אלו לאחר עזיבתו ולגזול את אותם הלקוחות". לטענת טי.ג'י.איי, עם עזיבתו עבר סעד לעבוד, בן לילה, בחברת פאונדרס, אשר הינה חברה המתחרה בטי.ג'י.איי.

 

העתקה מהמחשבים

 

בתביעתה, טוענת טי.ג'י.איי כי סעד ניסה מספר פעמים לשים את ידו על לקוחותיה, פעם ראשונה בכך שפנה לעובד החברה וביקש ממנו כי יעביר אליו את כל קבצי המחשב הנוגעים לעסקאות של טי.ג'י.איי, ולאחר שהעובד סירב, המתין סעד לשעת כושר בה יתאפשר לו לעשות כן. משנסעו עובדי המשרד לחופשה מרוכזת בת שבוע ימים לחו"ל, החל, כך לפי התביעה, סעד לאסוף מידע על הלקוחות של טי.ג'י.איי באמצעות הדפסת הנתונים, אשר היו מרוכזים במחשבי התובעת, ואף נצפה אז כאשר הוא מדפיס עמודים רבים מאוד מתוך מחשבי החברה.

 

טי.ג'י.איי תובעת 5 מיליון שקל, סכום הכולל לטענתה שווי חלקי של ההשקעה שנדרשה ליצירת מאגר לקוחות, וכן מבקשת מבית המשפט להורות לפאונדרס לתת דין וחשבון על כל הכנסותיה מהתקשרות עם לקוחות טי.ג'י.איי ולחייבה לשלם את ההכנסות הללו, אשר מהווים לטענתה טובת הנאה שנתקבלה כתוצאה מגזל הסוד המסחרי.

 

מחברת פאונדרס נמסר בתגובה: "מדובר בסכסוך אישי בין דני סעד ובין יוסי טוביהו מחברת טי.ג'י.איי שמהווה המשך לתביעה שהגיש דני סעד כנגד טוביהו על חוב כספי בסיום ההתקשרות בין השניים. לחברת פאונדרס אין כל סכסוך עם חברת טי.ג'.איי".

 

לגבי הטענה בדבר גזילת הסוד המסחרי, מסר דני סעד ל"כלכליסט": "אם זה מה שהם חושבים, שיוכיחו את זה. אני אופתע מאוד אם הם יצליחו להוכיח שזה לא מצוץ מהאצבע. אני תבעתי אותם ויש לי הוכחות חתומות ומוכחות, ותביעתם בסכום הזה לא תביא אותי לרדת מתביעתי. אנחנו ניפגש בבית המשפט".

 

27תגובות
בטל שלח
 • תגובה 25 יוסי שלום רב קראתי את תגובתך מספר 25 אני לפני השקעה של 60 אלף דולר בחברת TGI אודה לך אם תיצור קשר במייל לשאול מספר שאלות

  תודה דן
  דן , (07.07.10)
 • הבהרה לגבי תגובה 25 תגובה 25 מתייחסת אך ורק לחברת TGI ולא לאחרים שאותם אינני מכיר.
  יוסי, (20.05.10)
 • תעשו בדיקה אחת לפני קניה, רק היא תציל אתכם תעזבו אתכם מסוכנים ממולחים שיודעים למכור קרח לאסקימוסים.

  אם אתם חרדים לכספכם תעשו בדיקה אחת מרכזית לפני שאתם חותמים על כל דבר - קחו את חוזה ה-JV לעורך דין שמבין טיפה אנגלית שיסביר לכם מדוע זה החוזה המקפח ביותר שקיים בארץ היום. אל תסכימו לחתום על כלום לפני שבדקתם את החוזה הזה. ברגע שחתמתם אתם מעבירים סמכויות החלטה וביצוע מלאות לחברה עצמה שאמורה להתנהל כחברת ניהול ובפועל משתלטת על הנכסים ועושה בהם מה שהיא רוצה.
  מאות מטומטמים כמוני חתמו על החוזה רק לאחר שהעבירו את כל הכסף והיום אנו לא מצליחים לעשות אפילו אסיפה של כל המשקיעים משום שהחברה מסרבת לעשות זאת ולפי החוזה היא יכולה.
  החברה מעבירה אחוזים בודדים מהכספים שמגיעים לנו (אם בכלל) ומספרת לנו שהנכס מפסיד בזמן שהוא מאוכלס במלואו.
  יוסי, (20.05.10)
 • אני משקיע מאוכזב בטי.ג'י.איי בקנדה וברומניה אני מזדהה בשמי ומוסר את כל הפרטים כדי שאחרים לא ייפלו בפח, אני השקעתי בנדלן מסחרי בקנדה, הובטח לי (גם בכתב) שהנכס מושכר בחוזים ארוכי טווח בתפוסה מלאה
  וכי 50% מהנכס מושכרים לשוכר המוגדר AAA לטווח ארוך, הובטח 9% תשואה. בפועל קיבלתי תשלום על שני רבעונים, ארבעת הרבעונים האחרונים לא קיבלתי מאום, והחודש נדרשתי לשלם 1360 דולר ולא, אפסיד את כל השקעתי. השקעתי גם ברומניה, הפרוייקט היה אמור להסתיים עתה אך טרם התחיל, לטי. ג'י. איי. היו 50% בפרוייקט, וכפי שראיתי באתר שלהם הם מנסים למכור את חלקם ולהשאיר אותנו תקועים.אשמח אם עוד משקיעים ייצרו עמי קשר כדי שנוכל לפעול במשותף
  יוסי גיא, (04.02.10)
לכל התגובות