• תפריט
סביבה

בצורת? רק 80 חקלאים הגישו בקשות להשתתפות בפרויקטים לחיסכון במים

זאת לאחר שבשנה שעברה הקצתה המדינה 240 מיליון שקל עבור השתתפות בפרויקטים של חיסכון במים לחקלאים

גלית שפיר 14:1022.03.09

רק כ-80 חקלאים נגשו לפרויקט התייעלות בתחום המים, מאז הוצעה התוכנית לפני שנה. הפרויקט מציע לחקלאים השתתפות של המדינה ב-80% מביצוע פרויקטים לחיסכון במים. סה"כ הוקצב לתוכנית זו במשך שנתיים 240 מיליון שקל.

ארז וייסמן, מנכ"ל ארגון עובדי המים: "אם לא יוגשו תוכניות עד אפריל 2010 יושב הכסף העודף למדינה וחבל. פרויקט זה יכול לסייע לחקלאי לחסוך בעתיד ולמדינה בהקטנת כמויות המים הנצרכות על ידי החקלאים".

 

ב-11 בדצמבר קיבלה רשות המים החלטה על קיצוץ נוסף של 100 מיליון מ"ק מים בשנה בעקבות משבר המים. לאחר הקיצוץ כמות המים השפירים העומדת לרשות החקלאים היא 350 מיליון מ"ק מים בשנה.

 

משרד החקלאות איפשר לחקלאים להודיע עד ה-20 במרץ על קיצוץ מרצון, שיזכה את החקלאי בפיצוי אוטומטי של 2.7 שקל לכל קו"ב מים שיופחת מהמכסה.

 

13תגובות
בטל שלח
 • חבל שהקדמנו את היעול ל מימון אני חקלאי בעמק החולה שזיהה את הצורך במשטר יעיל של מים לפני כמה כ5 שנים.
  לא המתנתי למתן סיוע ויעלתי את משטר ההשקיה שלי על ידי שימוש בגששים אינטרנטיים בשטח... לצערי נתקלתי בבירוקרטיה בלתי אפשרית, אשר אישרה לי את ההשקעה רק לאחר שנה מההשקעה שביצעתי וזאת כמובן רק על הוצאה שתעשה לאחר אישור ההשקעה. בקיצור רק מקשיחים את התנאים למימון ומצהירים הצהרות פוגעניות ומטעות... הרי אנחנו, החקלאים, כבר חסכנו עשרות אחוזים בצריכת המים שלנו!!!
  ירון, (30.03.09)
 • חכמי חלם זה בכל משרדי הממשלה מדינתינו מוכרת לכל העולם ידע וטכנולוגיות מתקדמות בנושא התפלת מי ים , מדוע כאן
  בחלם לא מישמים ומיד ,מוצאים מליוני שקלים על פרסום בזבזני במקום להשמיש את מפעלי ההתפלה במלוא המרץ.ומאפשרים פתרון חלקי ומייד.
  דבורה, (25.03.09)
 • כל נושא פיצוי מרצון של מים זה עבודה בעיניים@@@ חקלאים התמימים חושבים שהמדינה תחזיר להם את הקובים שהם וויתרו עליהם!!!!
  או שהם יקבלו פיצויי על ה 22 % שקיצצו אותם ב-2009
  תתעוררן
  המדינה לא רק שלא תחזיר לכם כלום
  אלה שגם הפיצויי לא בטוח בכלל.
  גיל , (24.03.09)
 • פרוייקט חיסכון במים הפרוייקט מוגבל לפי מכסת המים המוקצה לשימוש החקלאי. לא ניתן להוציא 80 אחוז מכל סכום שתרצה...
  כל העניין בכתבה היא ליצור לובי לקיצוץ ולהטלת גזרות נוספות על החקלאות והחקלאים על ידי הצגתנו כציבור לא אחראי, בזבזני, מפונק ונצלן.
  העובדות בשטח החקלאות הן כמובן שונות. מכסת המים יורדת כבר 20 שנה, שטחי החקלאות המושקים והרווח מיצוא חקלאי ביחס לכל קוב מים עולה כבר 20 שנה.
  קצת מעליב. לכל מי שתומך בקמפיין הזה כדאי לזכור דבר אחד. היום זה אני אבל מחר כנראה זה יהיה אתה. בינתיים נסמוך על חסדי הגשם...
  אהוד, (24.03.09)
לכל התגובות