• תפריט
אינטרנט

משרדי פייסבוק בגרמניה הושחתו

אלמונים ריססו כתובות וניפצו חלונות בבניין הרשת החברתית בהמבורג. הרקע למעשים הוא ככל הנראה מחאה על מדיניות הפרסום של פוסטים בעלי אופי גזעני

רפאל קאהאן 17:4114.12.15

משרדי פייסבוק בהמבורג הושחתו ביום שבת. מהדיווחים עולה כי חבורת אלמונים ריססו כתובות Facebook Dislike וניפצו שמשות בבניין המטה של החברה בגרמניה. הרקע למעשים הוא ככל הנראה סירובה של החברה למחוק מהרשת פוסטים גזענים ובעלי תוכן שנאה, שהביא לחקירה של מנהל החברה באירופה על ידי שלטונות גרמניה.  

מזה זמן רב עולות תלונות ברשת על כך שמדיניות הפרסום של פייסבוק בנוגע לפוסטים בעלי תוכן גזעני או עם מסרי שנאה לוקה בחסר. על פי הטענות, הרשת החברתית ממאנת למחוק את הפוסטים הללו בתואנה של חופש הדיבור. משבר הפליטים באירופה וכן עלייה של הימין הקיצוני במדינה הגבירו את זרם ההתבטאויות הגזעניות, שפייסבוק מסרבת לצנזר או למחוק.

 

הכתובת (הייתה) על הקיר הכתובת (הייתה) על הקיר צילום: אי פי איי

 

בין השאר נצפתה גם עלייה בפרסום של פוסטים אנטישמיים. המדיניות של פייסבוק גררה מחאה מצד אישים רבים בגרמניה, בין השאר בחשד לכך שמדיניותה של החברה אינה עומדת בקנה אחד עם דרישות החוק הגרמני והאירופי בנושא.

 

עם זאת פייסבוק אינה המדיה החברתית היחידה ש"זכתה" לעלייה בפרסום של תגובות ופוסטים גזעניים. הפרקליטות הגרמנית הודיעה בחודש שעבר שחוסר התגובה של פייסבוק עלול להתפרש כסיוע לפרסומים גזעניים. מפייסבוק נמסר כי החברה מצייתת לחוק הגרמני ושהטענות חסרות בסיס.

בטל שלח
    לכל התגובות