ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט

מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג' 
צילום: בלומברג
מניות קשורות לכתבה
   

  מייסד ויקיליקס: "יש כיבוש צבאי של האינטרנט"

  ג'וליאן אסאנג', שעדיין לכוד בשגרירות אקוודור בבריטניה, נתן את אחד מהנאומים הפומביים הראשונים שלו בשנים האחרונות דרך סקייפ בפני באי פסטיבל הטכנולוגיה SXSW

  עומר כביר

  10.03.14, 11:38

  "יש כיבוש צבאי של המרחב האינטרנטי, מדובר בתופעה חמורה" – כך אמר מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג'. הוא נשא את הדברים במהלך סוף השבוע בפסטיבל הטכנולוגיה והמדיה SXSW שנערך באוסטין. זהו אחד הנאומים הפומביים הראשונים של אסאנג' בשנים האחרונות.

  קראו עוד בכלכליסט:


  אסאנג', עיתונאי אוסטרלי במקור, שוהה מאז 2012 בשגרירות אקוודור בבריטניה. שם הוא מוגן מצו מעצר והסגרה בינלאומי שהוצא נגדו בחשד לביצוע עבירות מין בשבדיה. רבים חושדים כי שבדיה לא תהסס להסגיר את אסאנג' לארצות הברית. שגרירות אקוודור העניקה לו מקלט מדיני, לאחר שבית המשפט העליון הבריטי דחה את הערעור שלו על צו ההסגרה.

   

  ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליקס
  ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליקס צילום: איי פי

   

  המדליף המפורסם דיבר עם הנוכחים ב-SXSW דרך סקייפ. “נשאלת השאלה האם הממשל של ברק אובמה רציני, ומי באמת לובש את המכנסיים", הוא אמר כשהוא מתייחס לתגובת הממשל לחשיפת מסמכי ה-NSA שהדליף איש הסוכנות לשעבר, אדוארד סנודן. “האם מדובר בסוכנויות הביטחון או בזרוע האזרחית?”

   

  לפי דיווח של אתר re/code, אסאנג' אמר שיש עדויות רבות לכך שהממשל לא עושה דבר בנושא. הוא חיזק את ההאשמה שלו על ידי כך שציין, בין השאר, על היעדר פיטורים, תביעות, קיצוצי תקציב או כל פעולות עונשין אחרות שהיו יכולות להתבצע בשמונת החודשים מאז החלו להתפרסם הדלפות הענק של סנודן.

   

  כמנהגו של אסאנג', בעל הנטיות הנרקסיסטיות, הוא שיבח רבות את המסמכים שפרסם ויקיליקס בשעתו, ושהודלפו לאתר על ידי חיילת צבא ארה"ב צ'לסי מנינג, לשעבר ברדלי מנינג. 

   

  אסאנג' הוסיף, ואמר כי לפני ההדלפות של ויקיליקס, "לא חיינו באמת בעולם, חיינו ביצוג פיקטיבי של העולם. עכשיו, כשאנשים מבינים את היקף המעקב והסודות הממשלתיים, האינטרנט הופכת ממקום אפאתי למקום פוליטי. יש קבוצה אחת שמסוגלת לאסוף כל כך הרבה מידע. זה סיוט".

   

  פרסום ראשון: 10.03.14, 11:38

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות