• תפריט
אינטרנט

מייסד ויקיליקס: "יש כיבוש צבאי של האינטרנט"

ג'וליאן אסאנג', שעדיין לכוד בשגרירות אקוודור בבריטניה, נתן את אחד מהנאומים הפומביים הראשונים שלו בשנים האחרונות דרך סקייפ בפני באי פסטיבל הטכנולוגיה SXSW

עומר כביר 11:3810.03.14
"יש כיבוש צבאי של המרחב האינטרנטי, מדובר בתופעה חמורה" – כך אמר מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג'. הוא נשא את הדברים במהלך סוף השבוע בפסטיבל הטכנולוגיה והמדיה SXSW שנערך באוסטין. זהו אחד הנאומים הפומביים הראשונים של אסאנג' בשנים האחרונות.

 

אסאנג', עיתונאי אוסטרלי במקור, שוהה מאז 2012 בשגרירות אקוודור בבריטניה. שם הוא מוגן מצו מעצר והסגרה בינלאומי שהוצא נגדו בחשד לביצוע עבירות מין בשבדיה. רבים חושדים כי שבדיה לא תהסס להסגיר את אסאנג' לארצות הברית. שגרירות אקוודור העניקה לו מקלט מדיני, לאחר שבית המשפט העליון הבריטי דחה את הערעור שלו על צו ההסגרה.

 

ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליקס צילום: איי פי

 

המדליף המפורסם דיבר עם הנוכחים ב-SXSW דרך סקייפ. “נשאלת השאלה האם הממשל של ברק אובמה רציני, ומי באמת לובש את המכנסיים", הוא אמר כשהוא מתייחס לתגובת הממשל לחשיפת מסמכי ה-NSA שהדליף איש הסוכנות לשעבר, אדוארד סנודן. “האם מדובר בסוכנויות הביטחון או בזרוע האזרחית?”

 

לפי דיווח של אתר re/code, אסאנג' אמר שיש עדויות רבות לכך שהממשל לא עושה דבר בנושא. הוא חיזק את ההאשמה שלו על ידי כך שציין, בין השאר, על היעדר פיטורים, תביעות, קיצוצי תקציב או כל פעולות עונשין אחרות שהיו יכולות להתבצע בשמונת החודשים מאז החלו להתפרסם הדלפות הענק של סנודן.

 

כמנהגו של אסאנג', בעל הנטיות הנרקסיסטיות, הוא שיבח רבות את המסמכים שפרסם ויקיליקס בשעתו, ושהודלפו לאתר על ידי חיילת צבא ארה"ב צ'לסי מנינג, לשעבר ברדלי מנינג. 

 

אסאנג' הוסיף, ואמר כי לפני ההדלפות של ויקיליקס, "לא חיינו באמת בעולם, חיינו ביצוג פיקטיבי של העולם. עכשיו, כשאנשים מבינים את היקף המעקב והסודות הממשלתיים, האינטרנט הופכת ממקום אפאתי למקום פוליטי. יש קבוצה אחת שמסוגלת לאסוף כל כך הרבה מידע. זה סיוט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x