ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
מחטטת לכם ברשימות. ה-NSA
מחטטת לכם ברשימות. ה-NSA 
מניות קשורות לכתבה
   

  חשיפה: ה-NSA אוספת את רשימות אנשי הקשר שלכם

  המדליף אדוארד סנודן מכה שוב את סוכנויות המודיעין בארה"ב: הפעם, חשף כי ה-NSA מקבלת, בסיוע חברות הטכנולוגיה, את רשימות אנשי הקשר של משתמשים בכל העולם - בהיקף של 250 מיליון רשימות בשנה

  נמרוד צוק

  15.10.13, 12:03

  נדבך נוסף בפעילות הריגול הדיגיטלית של המודיעין האמריקאי נחשף היום: בנוסף לשיחות טלפון ותכתובות מייל, ה-NSA אוספת מאות מיליוני רשימות אנשי קשר פרטיות מתוך שרותי מייל והודעות מיידיות.

  קראו עוד בכלכליסט:

  הרשימות מושגות על ידי יירוט תשדורות בעת הסנכרון של המחשב האישי או הסמארטפון ובין שרתי חברות כמו גוגל, פייסבוק ויאהו. כך עולה ממידע שמסרו בכירים בקהילת המודיעין האמריקנית וממסמכים שהגיעו לידי המדליף אדוארד סנודן.  רשימות אנשי הקשר שלכם חשופות. עוברים לספר טלפונים?
  רשימות אנשי הקשר שלכם חשופות. עוברים לספר טלפונים? צילום: shutterstock

   

  ביום בודד של פעילות במהלך השנה שעברה, אספה היחידה הסודית, המכונה Special Source Operations, כ-448 אלף ספרי כתובות מיאהו, 105 אלף מהוטמייל, 83 אלף מפייסבוק, 37 אלף מ-gmail ו-23 אלף ממקורות נוספים, כך עולה ממצגת פנימית של ה-NSA שנחשפה היום בוושינגטון פוסט. במהלך שנה של פעילות מסתכם האיסוף ב-250 מיליון ספרי כתובות.

   

  האיסוף מתבצע באמצעות הסכמים חשאיים בין ה-NSA לבין חברות תקשורת בינלאומיות וגופי ביון במדינות אחרות, ששולטים על מתקני תקשורת שמהווים חלק מתשתית האינטרנט. על אף שהאיסוף מתבצע מחוץ לשטח ארה"ב, על פי הנתונים שנחשפו, חלק ניכר מיעדי האיסוף הם אזרחים אמריקאיים, שמספרם מוערך על ידי הוושינגטון פוסט במיליונים או עשרות מיליוני אנשים.

   

  המידע שכלול בספרי הכתובות כולל כתובות מייל, מספרי טלפון, כתובות פיזיות ופרטים נוספים, מסייע ל-NSA למפות את הקשרים החבויים בין אנשים לנחשבים ליעדים מודיעיניים לבין אנשים אחרים הקרובים להם.

   

  דובר המשרד לניהול המודיעין הלאומי, שמפקח על ה-NSA, הצהיר בתגובה כי "הסוכנות מתמקדת בגילוי ופיתוח מודיעין על מטרות זרות לגיטימיות כגון טרוריסטים, סוחרי אדם ומבריחי סמים, ואינה מתעניינת במידע אישי על אזרחים אמריקאים מהשורה".

   

  פרסום ראשון: 15.10.13, 12:03

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות