ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
מייסדי אונאבו
מייסדי אונאבו 
צילום: דמיטרי שביצ'נקו
מניות קשורות לכתבה
   

  פייסבוק רוכשת את אונאבו תמורת 150-200 מיליון דולר

  זוהי הרכישה הגדולה ביותר של הרשת החברתית בישראל – שעשויה להוביל לפתיחת מרכז פיתוח בארץ. עד היום הושקעו 13 מיליון דולר בסטארט-אפ, שמדרג שימוש בשירותים מקוונים ופיתח טכנולוגיה לדחיסת מידע

  מאיר אורבך

  14.10.13, 09:28

  רכישה שלישית של פייסבוק בישראל - בעקבותיה צפויה הרשת החברתית להקים מרכז פיתוח בארץ: החברה תודיע אחר הצהריים (ב') על רכישת הסטארט-אפ אונאבו מרמת-גן תמורת 150-200 מיליון דולר. זוהי הרכישה הגדולה ביותר של פייסבוק בישראל.
  קראו עוד בכלכליסט:
  באונאבו הושקעו עד היום 13 מיליון דולר בלבד, על ידי הקרנות סקויה, הורייזונס של לי קה שינג, מאגמה ומוטורולה מוביליטי, כיום גוגל. החברה נוסדה על ידי גיא רוזן ורואי טיגר ומעסיקה כשלושים עובדים ברמת גן ובפאלו אלטו.


  הצוות של Onavo
  הצוות של Onavo

   

  אונאבו (Onavo) נוסדה בשנת 2009 ופיתחה עם הקמתה טכנולוגיות מחשוב מבוססת ענן המאפשרת להוריד את נפח שימוש הדאטה בסמארטפונים. החברה מספקת טכנולוגיה לדחיסת דאטה עבור אפליקציות נפוצות כגון פייסבוק או גוגל Maps, ומעבירה את התעבורה באפליקציות אלה דרך שרתיה. שם, היא דואגת שהטלפון יקבל בחזרה את מינימום הדאטה שהוא צריך על מנת להציג עבור המשתמש את אותם הנתונים.

   

  בשנים האחרונות התפרסמה אונאבו דווקא כחברת מחקר: החברה עושה שימוש במידע שהיא צוברת בשרתיה בכדי לדרג פופולריות שימוש של אפליקציות, ומתפקדת כמעין חברת מדרוג. ככל הנראה, פייסבוק רוכשת את אונאבו לא רק לשם יכולות המדרוג שלה, אלא בכדי למזער את צריכת הדאטה של אפליקציות פייסבוק בטלפונים סלולרים, היות והאפליקציה של הרשת החברתית ידועה לשמצה כיום ככבדה ומסורבלת. פייסבוק צפויה להיעזר בטכנולוגיות אונאבו במסגרת פרויקט Internet.org להוזלת החיבור לרשת.

   
  הרשת החברתית רכשה בעבר שתי חברות ישראליות אחרות - סנאפטו שפיתחה טכנולוגיה להרצת אפליקציות על טלפונים פשוטים נרכשה ב-2011 ב-70 מיליון דולר ופייס.קום שפיתחה כלים לזיהוי פנים נרכשה ב-2012 ב-100 מיליון דולר.

   

  פרסום ראשון: 14.10.13, 09:28

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות