• תפריט
הייטק והון סיכון

פייסבוק רוכשת את אונאבו תמורת 150-200 מיליון דולר

זוהי הרכישה הגדולה ביותר של הרשת החברתית בישראל – שעשויה להוביל לפתיחת מרכז פיתוח בארץ. עד היום הושקעו 13 מיליון דולר בסטארט-אפ, שמדרג שימוש בשירותים מקוונים ופיתח טכנולוגיה לדחיסת מידע

מאיר אורבך 09:2814.10.13
רכישה שלישית של פייסבוק בישראל - בעקבותיה צפויה הרשת החברתית להקים מרכז פיתוח בארץ: החברה תודיע אחר הצהריים (ב') על רכישת הסטארט-אפ אונאבו מרמת-גן תמורת 150-200 מיליון דולר. זוהי הרכישה הגדולה ביותר של פייסבוק בישראל.
באונאבו הושקעו עד היום 13 מיליון דולר בלבד, על ידי הקרנות סקויה, הורייזונס של לי קה שינג, מאגמה ומוטורולה מוביליטי, כיום גוגל. החברה נוסדה על ידי גיא רוזן ורואי טיגר ומעסיקה כשלושים עובדים ברמת גן ובפאלו אלטו.
הצוות של Onavo הצוות של Onavo

 

אונאבו (Onavo) נוסדה בשנת 2009 ופיתחה עם הקמתה טכנולוגיות מחשוב מבוססת ענן המאפשרת להוריד את נפח שימוש הדאטה בסמארטפונים. החברה מספקת טכנולוגיה לדחיסת דאטה עבור אפליקציות נפוצות כגון פייסבוק או גוגל Maps, ומעבירה את התעבורה באפליקציות אלה דרך שרתיה. שם, היא דואגת שהטלפון יקבל בחזרה את מינימום הדאטה שהוא צריך על מנת להציג עבור המשתמש את אותם הנתונים.

 

בשנים האחרונות התפרסמה אונאבו דווקא כחברת מחקר: החברה עושה שימוש במידע שהיא צוברת בשרתיה בכדי לדרג פופולריות שימוש של אפליקציות, ומתפקדת כמעין חברת מדרוג. ככל הנראה, פייסבוק רוכשת את אונאבו לא רק לשם יכולות המדרוג שלה, אלא בכדי למזער את צריכת הדאטה של אפליקציות פייסבוק בטלפונים סלולרים, היות והאפליקציה של הרשת החברתית ידועה לשמצה כיום ככבדה ומסורבלת. פייסבוק צפויה להיעזר בטכנולוגיות אונאבו במסגרת פרויקט Internet.org להוזלת החיבור לרשת.

 
הרשת החברתית רכשה בעבר שתי חברות ישראליות אחרות - סנאפטו שפיתחה טכנולוגיה להרצת אפליקציות על טלפונים פשוטים נרכשה ב-2011 ב-70 מיליון דולר ופייס.קום שפיתחה כלים לזיהוי פנים נרכשה ב-2012 ב-100 מיליון דולר.

29תגובות
בטל שלח
 • רק לי זה מזכיר את טרום שנת 2000 ???? בלי להוריד מהערכה למייסדים , חברות נמכרות במחירים מטורפים , כנראה בכלל הבועה הפיננסית האמריקאית .
  איתי, (15.10.13)
 • התהליך הזה מעביר כספים לקרנות ההשקעה ומחליש את היזמים ומקשה עליהם לפתוח עד חברה יצרנית בארץ.
  ככה נמכרים היזמים שלנו שממשיכים לטפח את החברה שלהם לטובת איזה ענק בינ"ל ונשארים לעסוק בזה ובד"כ זה אומר שאנחנו מפסידים הרבה פוטנציאל פיתוח מהאנשים החכמים האלה שידעו לפתור בעיות ויצליחו כנראה גם בעתיד לעשות את זה.
  (15.10.13)
 • בראבו, כל הכבוד לכם חברים (ל"ת)
  דרור, (15.10.13)
 • איכס, מלא מגיבים מטעם אונאבו תמתנו את קצב המינוסים שלכם לתגובות שאתם לא אוהבים, אתם בוטים מדי.
  יועץ תקשורת, (15.10.13)
לכל התגובות