ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
פרסומות
פרסומות 
צילום מסך: ויקיפדיה
מניות קשורות לכתבה
   

  תוכן או פרסומת: ה-FTC יוצא נגד תוכן שיווקי שמתחזה לכתבה

  רשות הסחר הפדרלית האמריקאית שוקלת לפתוח בחקירה כנגד מפרסמים המשתמשים ב"פרסום מוטמע" באינטרנט - מודעות המטשטשות את הגבול בין תוכן ובין פרסומת, ונראות לכאורה כתוכן לגיטימי

  יוסי גורביץ

  17.09.13, 10:56

  רשות הסחר הפדרלית (FTC), גוף רגולטורי אמריקאי פעיל למדי, פנתה אמש (ב') לציבור האמריקאי באופן פומבי וביקשה ממנו את דעתו על נושא ה-Native Advertising, או "פרסום מוטמע". זהו השם שניתן לתוכן פרסומי/שיווקי המסווה כך שיראה כתוכן לגיטימי, ללא ציון שמדובר בתוכן ממומן. הפניה לציבור הוא שלב ראשון בדרך לחקירה פדרלית רשמית ומקיפה בנושא.

  קראו עוד בכלכליסט:


  פרסום מוטמע - בניגוד לתוכן שיווקי המסומן ככזה - מופיע באתר תוכן כך שהוא נראה בדיוק כמו תוכן רגיל, וגורם לקורא לחשוב שמה שהוא קורא הוא ידיעה - ולא פרסומת. בשנה האחרונה, ספג המגזין האמריקאי "אטלנטיק-מונת'ל"י ביקורת קשה על כך שהתיר לכת הסיינטולוגיה, המוגדרת כמסוכנת במיוחד במספר מדינות מערביות, לפרסם תוכן באתר שלו. הנהלת המגזין התנצלה בפני הקוראים והבטיחה שלא לחזור על כך.

   

  זה? זה לא פרסום. זה פסל סביבתי
  זה? זה לא פרסום. זה פסל סביבתי

   

  בעבר נשמעה ביקורת ניכרת על מודל הפרסום המוטמע. "ניו יורק טיימס" פרסם שלשום (א') מאמר מקיף בנושא, והזהיר מפני פרסום מוטמע, משום שהוא ממוטט את ההפרדה בין מחלקת התוכן ומחלקת הפרסום בכלי תקשורת, ומעניק למפרסמים גישה ישירה לתוכן - במקום לפרסם לצד התוכן.

   

  זו הפעם השניה השנה שבה ה-FTC עוסקת בפרסום מקוון וכיצד הוא מאיים על הצרכנים: במאי האחרון הורתה הרשות לשנות את התנהלותם של מפרסמים בכל הקשור למודעות על מסכים קטנים, כגון סמארטפונים, ובמודעות במדיה החברתית. מעתה, יהיה עליהם לציין במובלט את העובדה שמדובר במודעות, כך שהם לא יוכלו עוד להעמיד פנים שמדובר בתוכן לגיטימי.

   

  פרסום ראשון: 17.09.13, 10:56

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות