• תפריט
אינטרנט

מתנגדי המאגר הביומטרי פונים לעזרת גולשי ישראל

משרד הפנים שכר משרד פרסום וגורמי יח"צ וצפוי להעלות בקרוב קמפיין נרחב לקידום המאגר ולשיכוך ההתנגדות לו. לעומתו, פונים מתנגדי המאגר לציבור עצמו, דרך מיזם שעלה לאתר מימון ההמונים Headstart

עומר כביר 14:4626.08.13

מתנגדי המאגר הביומטרי פונים לציבור ומבקשים: תרמו כסף לקמפיין נגד הצטרפות למאגר. פיילוט המאגר הביומטרי יצא לדרך לפני קרוב לחודשיים, על רקע ביקורת קשה על עצם קיומו ואופן תפעולו.

לביקורת זו, כך נראה, הייתה השפעה ניכרת על אזרחי ישראל ולפי נתוני משרד הפנים 60% ממנפיקי תעודות הזהות בחודש שאחרי הקמת המאגר סירבו להצטרף אליו.

כחלק מהמאמץ לשנות את דעתו של הציבור הציבורי ולעודד אזרחים להצטרף לפיילוט המאגר שכר משרד הפנים חברת יח"צ ובקרוב עתיד לצאת בקמפיין הסברתי רחב היקף. במסגרתו, יטען כי אין שום סכנה במסירת טביעות האצבע וצילומי הפנים שלהם למאגר. בתגובה, מקווה התנועה לזכויות דיגיטליות, שמובילה את ההתנגדות למאגר, להעלות קמפיין נגדי ולצורך כך פתחה היום מיזם לגיוס כספים באתר מימון ההמונים HeadStart.

 

עמוד הפרויקט של התנועה לזכויות דיגיטליות באתר Headstart עמוד הפרויקט של התנועה לזכויות דיגיטליות באתר Headstart

 

"המדינה הולכת להשקיע המון כסף, יפיקו סרטונים, יביא פרזנטור. מה לנו יש? להקה או שתיים שיקליטו שיר ואת הציבור", אמר ל"כלכליסט" היועץ המשפט של התנועה, עו"ד יהונתן קלינגר. "אנחנו הולכים לגייס כסף ונקווה שנצליח. עצם הקיום של הקמפיין עוזר למטרה שלנו כי הוא הולך לעורר מודעות. אנחנו נפיק סרטון מקצועי וניתן פייט אמיתי, שווים מול שווים ולא דויד מול גוליית”.

 

יוזמי הקמפיין הציבו יעד גיוס של 15 אלף שקל, שלדברי קלינגר יממנו הקלטת שיר מחאה והפקת סרטון וידאו. "אם נצליח לגייס יותר נשקיע ברכישת מדיה ובהפקת עוד סרטונים", הוסיף.
25תגובות
בטל שלח
 • לאייל נציג הרשות למאגר הביומטרי הדיון על רמת אבטחת המאגר הביומטרי, לפחות בעיני עקר מיסודו. אותי לימדו שלכל מנעול יש פורץ ולכל מפתח יש גנב.
  השאלה האמיתית בכל הסיפור הזה היא: מי בכלל צריך מאגר ביומטרי ובשביל מה לה למדינה, להחזיק דגימה ביומטרית שלי? ברור גם לכל בר דעת שזה לא יעצר שם ובעתיד ידרשו מכל אזרח להשאיר דגימות ביומטריות של העין ואף דגימות DNA שילקחו מילודים כבר בחדר הלידה.
  כמו כן דינם של מאגרים מסוג זה שגופי אכיפה רבים יבקשו להשתתף בבוננזת המידע ולכל אחד סיבות טובות למה.
  אם הייתי מעוניין לחיות תחת שלטון בו למדינה שליטה מוחלטת באזרחיו, הייתי עובר לגור במדינות כמו צפון קוראה או סין. מכיוון שאיני מעוניין לחיות במדינה מסוג זה, אני מתכוון להלחם בכוונות הפוגעניות שלכם ושל שטרית. החוק הזה הוא ביזוי חרויות האדם והפיכת הדמוקרטיה לסוג של דיקטטורה דה-פקטו. אל תביאו לי דוגמאות של מדינות אחרות כי זה פשוט לא מעניין אותי. הדבר היחיד שמעניין אותי: מדוע זה מדינת ישראל מודל 2013, מתעקשת ליצר מאגרי מידע שמתחרים בהצלחה במאגרי מידע של גרמניה הנאצית?
  אבי, (28.08.13)
 • אייל היקר מתגובה 14. מבלי להיכנס לכל גודש הסיבות בגנות הנתעבות והשפלות שבמאגר- האם שמעתי גוונים סקפטיים בהודעה שלך?
  אם אתה מבין שכל המידע במאגר מועבר ומופץ ל1000 כיוונים שונים (ע"פ חוק) האינך מבין שחוזק המערכת בכללותה הינו כחולשת החוליה המושחתת ביותר?
  גם אם הקפתם את הבניין בחרבות אש ורוח אלוקים לבטח הינכם רואים שבסופו של המיזם הביומטרי יהיו גורמים חוץ ממשלתיים (כגון משפחת הפרלמנטרים הדגולה ה'אלפרונים') שיחזיקו במידע הנכסף.
  (27.08.13)
 • 2 שאלות לאייל, נציג הרשות לניהול המאגר הביומטרי. שלום
  1. מערכת PRISM של הסוכנות לביטחון לאומי האמריקאית שעצם קיומה היה סוד שמור בארה"ב נחשפה על ידי שימוש בדיסק-און-קי על ידי עובד סוכנות בעל סיווג בטחוני גבוה, בדיוק כמו שכתבת לגבי המאגר הביומטרי הישראלי. האם יש לנו פטנט אבטחה שלאמריקה אין?
  2. מאגר עם נתונים ביומטריים שהוא חובה לכלל האזרחים למיטב ידיעתי אין בשום מדינה מערבית (OECD). משתמע מדבריך שאני טועה אבל בבחינה פרטנית לא אמרת את זה במפורש. אז בבקשה, באיזו מדינה ב OECD יש מאגר עם נתונים ביומטריים שהוא חובה לכלל האזרחים?
  אמיר ארד, (27.08.13)
 • אסור להסכים לחוק הנ'ל. מקודם ע'י שקרים והטעיות בכל שלב!! המטרה ברורה והעם צריך להתעורר זו סכנה אמיתית לדמוקרטיה!! (שאין כאן)
  אבי, (27.08.13)
לכל התגובות