• תפריט
אינטרנט

מפרסמים משלמים ל-Adblock בשביל לעקוף את חסימת הפרסומות

משתמשי חוסם הפרסומות הפופולרי Adblock הופתעו לגלות כי פרסומות מסויימות כן מוצגות. הסיבה: מפתחי התוסף מקבלים תשלום ממפרסמים גדולים כגון גוגל על מנת לבטל את החסימה

רפאל קאהאן 13:0206.07.13

עלייתם של חוסמי הפרסומות למיניהם גרם לחשש גדול אצל חברות הפרסום באינטרנט על כך שהמודל העסקי שלהן בסכנה. אולם, כעת מסתבר כי נמצאה דרך לעקיפת החסימות, לפחות אצל משתמשי התוסף הפופולרי החינמי לדפדפני כרום ופיירפוקס - Adblock.

על פי דיווחים שונים, חברות פרסום גדולות משלמות "כופר" למפתחת התוסף, חברת Eyeo, על מנת שזו תכניס אותן לרשימה "לבנה". כך הפרסומות כן מוצגות לגולש למרות שהוגדר לתוסף לא להציגן.

 

דפדפן פיירפוקס דפדפן פיירפוקס

 

לא ברור עדיין כמה משלמות החברות וביניהן גוגל ל-Eyeo. התוסף עצמו נמצא בשימוש יומיומי אצל כ-15 מיליון משתמשים בפיירפוקס, ולפי הסטטיסטיקות באתר התוספים של מוזילה, הוא הורד יותר מ-200 מיליון פעמים. בכרום מדובר במעל 10 מיליון משתמשים, כך שביחד יותר מ-25 מיליון גולשים משתמשים ב-Adblock.

 

בהסכם השימוש של Adblock מצויין כי החברה מאפשרת פרסומות על ידי רשימה "לבנה". הרשימה פעילה מאז 2011 והיא בתוקף לאתרים חינמיים או קטנים ובתנאי שהפרסומות המוצגות אינן מובלטות או מציקות. החברה טוענת כי הסיבה לכך שהיא גובה כסף ממפרסמים מסויימים נעוצה בכך שתחזוקת הרשימה דורשת כוח אדם נוסף ואינה יכולה ל"התבצע בהתנדבות", כך על פי אתר מפתחת התוסף Eyeo.
12תגובות
בטל שלח
 • אפילו גולש אחד שלא משתמש באד בלוק לא נכנס לכאן :-) מתוך מליארדים שגולשים בקושי 25 מיליון משתמשים...
  אישית, אני לא מסוגל לגלוש עם כל הבאנרים מסביב... ווידאו אני כמעט ולא רואה בגלל הפרסומות. (ולא בטוח שאראה כי זה מצריך לרוב רמקולים/אוזניות שאין לי בכל מקום)
  שלום, (08.07.13)
 • למגיב 10 מתחת ללשונית הראשונה ("הרשמות מסננים") יש אפשרות בשם "אפשר קצת פרסום לא פולשני" - תוריד את ה V משם.
  יוני, (07.07.13)
 • ל-3: הכל נכון, אבל לא כרום אלא SRWare Iron - אותו דפדפן, בלי רוגלה.
  (06.07.13)
 • אני משתמש גם בADBLOCK ובנוסף אני משתמש בתוכנה בשם Ad Muncher ואין פירסומות בשום דבר לא בסירטונים ביוטיוב או סירטונים בONE ולא בספורט 5 ולא בשום מקום באינטרנט !!!

  פשוט תענוג לגלוש ככה פשוט המצב של הפירסומות באינטרנט נהפך לבלתי נסבל
  מפריע ומחבל כן כן מחבל לנו בגלישה !!

  זה כמו לראות 24/7 פירסומות בTV !!!
  סתם אחד שיודע :), (06.07.13)
לכל התגובות