ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
דפדפן כרום
דפדפן כרום 
מניות קשורות לכתבה
   

  מפרסמים משלמים ל-Adblock בשביל לעקוף את חסימת הפרסומות

  משתמשי חוסם הפרסומות הפופולרי Adblock הופתעו לגלות כי פרסומות מסויימות כן מוצגות. הסיבה: מפתחי התוסף מקבלים תשלום ממפרסמים גדולים כגון גוגל על מנת לבטל את החסימה

  רפאל קאהאן

  06.07.13, 13:02

  עלייתם של חוסמי הפרסומות למיניהם גרם לחשש גדול אצל חברות הפרסום באינטרנט על כך שהמודל העסקי שלהן בסכנה. אולם, כעת מסתבר כי נמצאה דרך לעקיפת החסימות, לפחות אצל משתמשי התוסף הפופולרי החינמי לדפדפני כרום ופיירפוקס - Adblock.

  קראו עוד בכלכליסט:


  על פי דיווחים שונים, חברות פרסום גדולות משלמות "כופר" למפתחת התוסף, חברת Eyeo, על מנת שזו תכניס אותן לרשימה "לבנה". כך הפרסומות כן מוצגות לגולש למרות שהוגדר לתוסף לא להציגן.

   

  דפדפן פיירפוקס
  דפדפן פיירפוקס

   

  לא ברור עדיין כמה משלמות החברות וביניהן גוגל ל-Eyeo. התוסף עצמו נמצא בשימוש יומיומי אצל כ-15 מיליון משתמשים בפיירפוקס, ולפי הסטטיסטיקות באתר התוספים של מוזילה, הוא הורד יותר מ-200 מיליון פעמים. בכרום מדובר במעל 10 מיליון משתמשים, כך שביחד יותר מ-25 מיליון גולשים משתמשים ב-Adblock.

   

  בהסכם השימוש של Adblock מצויין כי החברה מאפשרת פרסומות על ידי רשימה "לבנה". הרשימה פעילה מאז 2011 והיא בתוקף לאתרים חינמיים או קטנים ובתנאי שהפרסומות המוצגות אינן מובלטות או מציקות. החברה טוענת כי הסיבה לכך שהיא גובה כסף ממפרסמים מסויימים נעוצה בכך שתחזוקת הרשימה דורשת כוח אדם נוסף ואינה יכולה ל"התבצע בהתנדבות", כך על פי אתר מפתחת התוסף Eyeo.

   

  פרסום ראשון: 06.07.13, 13:02

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות