• תפריט
הייטק והון סיכון

סמסונג רכשה את בוקסי בעשרות מיליוני דולרים

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית תמשיך להעסיק את כל 45 עובדי החברה, לרבות מייסדה אבנר רונן. סכום הרכישה עומד על פחות מ-30 מיליון דולר ואינו מכסה את ההשקעה בחברת הסטרימרים

מאיר אורבך 16:5203.07.13

הקץ לשמועות: החברה שרוכשת את בוקסי היא סמסונג העולמית, כך נודע ל"כלכליסט". החברה ניסתה בחודשים האחרונים לגייס סכום משמעותי שיאפשר לה להתניע את פעילותה העסקית. בחינה מעמיקה של המצב הובילה את מנהלי בוקסי לבחור באפיק של מכירת החברה.

ל"כלכליסט" נודע שסמסונג תמשיך להעסיק את כל עובדי החברה, לרבות מייסדה אבנר רונן. זו הרכישה השניה של סמסונג בישראל לאחר שב-2006 רכשה את טראנסצ'יפ.

הסטרימר החכם של בוקסי הסטרימר החכם של בוקסי צילום: אוראל כהן

 

לפי הערכות, שווי העסקה נמוך יחסית ואינו מכסה את הכסף שהושקע בחברה של כ-30 מיליון דולר. בוקסי הוקמה בישראל ב-2007 בידי תום סלע, יובל טל, רועי וולקן, עידן כהן ואבנר רונן, המשמש כמנכ"ל החברה. בתוך זמן קצר הועתקה החברה לניו יורק, כאשר היא משמרת מרכז פיתוח קטן בתל אביב, תחילה ברחוב הארבעה, וכיום במגדלי עזריאלי.

 

מאז 2007 גייסה החברה קרוב ל-30 מיליון דולר, בעיקר מקרנות אמריקאיות כגון ספארק קפיטל, יוניון סקוור וג'נרל קטליסט. בשנת 2011 הצטרפה הקרן הישראלית פיטנגו להובלת סבב ההשקעות האחרון בחברה, שעמד על 16.5 מיליון דולר. לפי ההערכה השקיעה פיטנגו 4-5 מיליון דולר, במשותף עם סופטבנק היפנית. החברה מעסיקה כיום 45 עובדים, מחציתם במרכז המו"פ במגדלי עזריאלי.

 

16תגובות
בטל שלח
 • למה הפסקתם לתמוך??? קניתי את הסטרימר שלכם כשרק הגיע לארץ , דרך היבואנית . לאחר כשנה הפסקתם לתמוך במוצר כאילו מי שקנה אותו נחשב לסוג ב׳ . זה נראה לכם הוגן ? כשראיתי את הממשק של המכשיר הופתעתי לטובה והעדפתי אותו על פני סטרימרים אחרים של חברות מוכרות יותר וככל הנראה גם אמינות יותר , וזאת למרות שמדובר בחברה חדשה שמוציאה גרסה ראשונה למוצר הזה . חבל , באמת שחבל . לא מדובר כאן במוצר בן 5-6 שאולי אז , זה יהיה לגיטימי להפסיק לתמוך . מדובר במוצר בן שנתיים וחצי -שלוש , כאשר אחרי שנה כבר לא היתה תמיכה . אני תקוע עם מכשיר שעודכן בפעם האחרונה במאי 2012 . הגרסה לא יציבה , קורסת , מאבדת תקשורת לראוטר כל הזמן ואין גרסה חלופית שתפתור את זה . אכזבה גדולה מכם , אין מה לומר . אם סמסונג לא הייתה רוכשת אתכם , לא הייתי מתקרב למוצרים שלכם יותר .
  בוקסי, (06.07.13)
 • ל -7 , צודק מאוד חבל שהפסיקו לתמוך בסטרימר כחובב בוקסיי עוד מתקופת הבטה , קניתי את הסטרימר ישר שיצא בניו יורק.
  ועוד שיכנעתי רבים מחבריי לקנות אותו.

  חבל שהם לא מימשו המון דברים שיש ב XBMC , דבר שהפך את הסטרימר שלהם ללא אטרקטיבי

  במיוחד שאפשר לקנות היום raspberry pi ב 30$
  ולהריץ עליו XBMC
  רון, (04.07.13)
 • מזל שבטלויזיה של סמסונג יש אפשרות להתקנת PLEX. מאז הבוקסי שלי מעלה אבק (ל"ת)
  ממאוכזבי בוקסי, (04.07.13)
 • יישר כוח - המשיכו לנסות - זה סך הכל כסף של משקיעים - היידה מקרנה סטארט אפ שני של אבנר - העיקר הכוונה ושימשיכו לפתח לנו סטארט-אפים
  י.נ., (04.07.13)
לכל התגובות