ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
בסכנת קנס משמעותי. גוגל
בסכנת קנס משמעותי. גוגל 
צילום: בלומברג
מניות קשורות לכתבה
   

  גוגל עלולה לספוג קנס של מיליארדי אירו באיחוד האירופי

  רגולטורים באיחוד דחו הצעת פשרה שהגישה גוגל, במסגרת חקירת התנהלותה המונופוליסטית בתחום החיפוש. ממונה ההגבלים העסקיים באיחוד: החברה תיקנס אם לא תפעל בצורה שלא תפגע במתחרות

  נמרוד צוק

  29.05.13, 12:15

  האיחוד האירופי אינו מרוצה מההצעות שהגישה גוגל, במטרה לסיים את חקירת התנהלותה המונופוליסטית בתחום החיפוש. גוגל הציעה לסמן קישורים המובילות למוצריה שלה בתוצאות החיפוש, כך שהדבר יהיה ברור למחפש, ולהקל על המעבר של מפרסמים לפלטפורמות אחרות. בנוסף, נציבות התחרותיות של האיחוד שוקלת לפתוח בחקירה נוספת נגד החברה, הפעם בנוגע למערכת ההפעלה אנדרואיד, בעקבות תלונה שהגיעה לנציבות מנוקיה, מיקרוסופט ומתחרות נוספות על חסימת התחרות בשוק המובייל.
  קראו עוד בכלכליסט:
  נציב התחרותיות של האיחוד האירופי, יואכין אלמוניה, אמר לרויטרס כי גוגל תתבקש להגיש הצעה משמעותית יותר, לאחר שרבות ממתחרותיה של החברה הביעו חוסר שביעות רצון מההצעה הנוכחית. המתחרות, ביניהן מיקרוסופט, אתר השוואת המחירים הבריטי Foundem ואתר המפות הגרמני Hotmaps, טענו כי גם אחרי השינויים שהציעה גוגל, הן עדיין ייאלצו להתחרות זו בזו, להגדיל את עלויות התפעול ולהשאיר את הלקוחות שלהן תלויים בגוגל.


  מטה גוגל באירלנד
  מטה גוגל באירלנד צילום: בלומברג

   

  העונש: קנס של מיליארדים

   

  ההחלטה הסופית תתקבל לאחר שכל המתחרות יסיימו להגיש את ההסתיגויות שלהן, ב-27 ביוני. גוגל הצהירה כי תמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם הנציבות להסדרת העניין. אם החברה לא תצליח לרצות את הנציבות, הדבר עלול לעלות לה בקנס עצום שיכול להגיע עד לחמישה מיליארד דולר.

   

  בימים אלה עומדת גוגל מול חקירה נוספת בחשד להפרת חוקי ההגבלים העסקיים, שנפתחה לאחרונה בארה"ב על ידי נציבות הסחר הפדרלית. הנציבות חוקרת חשדות לשימוש לרעה של גוגל במעמדה בענף הפרסום בבאנרים.
   

   

  פרסום ראשון: 29.05.13, 12:15

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות