ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
waze
waze 
מניות קשורות לכתבה
   

  גוגל מצטרפת למרוץ לרכישת Waze: מציעה מיליארד דולר

  מוקדם יותר החודש חשף "כלכליסט" כי פייסבוק מבקשת לרכוש את אפליקציית הניווט; ההצעה של גוגל מאפשרת ל-Waze להשאיר את פעילותה בישראל

  אסף גלעד

  24.05.13, 08:18

  גוגל מצטרפת למרוץ על רכישת Waze הישראלית ומציעה תמורתה לפחות מיליארד דולר - כך פרסמה הלילה סוכנות בלומברג. ההצעה הגיעה לאחר חשיפת "כלכליסט" בדבר משא ומתן שמנהלת Waze מרעננה לרכישתה על ידי פייסבוק, ככל הנראה בסכום של כ-850 מיליון דולר.  ההצעה של גוגל לא רק גבוהה יותר מזו של פייסבוק, אלא גם מאפשרת ל-Waze להשאיר את פעילותה בישראל. פייסבוק דורשת כתנאי לרכישת Waze את פירוק המרכז הישראלי של החברה ברעננה והעברת חלק מעובדיו למטה פייסבוק בסן פרנסיסקו. מייסדי Waze, אהוד שבתאי, אורי לוין ואמיר שנער, והמנכ"ל נועם ברדין, מתעקשים להותיר את המרכז, המעסיק כמאה עובדים, בישראל.

   

  מנכ"ל Waze נועם ברדין
  מנכ"ל Waze נועם ברדין צילום: עמית שעל

   

  לפי בלומברג, אפל אינה מעוניינת ברכישת Waze וכך גם מיקרוסופט, בעלת מניות בחברה הישראלית. פייסבוק מנהלת מגעים קדחתניים לרכישת Waze, ולפי מקורות המקורבים לעסקה, השתיים כבר חתמו על הסכם "נו שופ", המחייב את Waze שלא לנהל משאים ומתנים נוספים. פייסבוק מעוניינת לרכוש את Waze כדי לשפר את יכולות החיפוש החברתי שלה, להוסיף לה שכבת מיפוי חברתית שבה המשתמשים מגלים היכן הם נמצאים כשהם ברכב, ולהוסיף משתמשי מובייל נוספים המבלים על גבי השירות שעות רבות בחודש.

   

  גוגל עם זאת יכולה להוסיף יכולות זמן אמת לאפליקציית Google Maps החדשה. אפליקציית המפות של גוגל אינן כוללות כיום דיווחי משתמשים אלא עושות שימוש בעיקר באלגוריתמים כדי לחשב מהירות תנועה באזור מסוים.

   

  בכנס המפתחים האחרון שלה בסן פרנסיסקו , Google I/O, הציגה גוגל תכונה חדשה באפליקציית המפות שלה, Dynamic Rerouting, תכונה המתחרה ב-Waze ומאפשרת לחשב את הדרך תוך התחשבות במהירות התנועה ובמאפייני דרך אחרים; עם זאת לא ידוע מאין שואבת גוגל נתונים אלה. ענקית האינטרנט עשויה לפתור את כאב הראש הזה באמצעות רכישת Waze, שנתוני התנועה שלה מוזנים בזמן אמת על יד המשתמשים ונחשבים לאמינים ביותר מבין כל אפליקציות הניווט הקיימות כיום. 

   

  פרסום ראשון: 24.05.13, 08:18

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות