• תפריט
אינטרנט

אחרי גל הפריצות: טוויטר השיקה כלי לאימות זהות מאובטח

התכונה מתבססת על אימות דו שלבי - באמצעות סיסמה וקוד מתחלף שיגיע בהודעת SMS למשתמש - בדומה לתכונות שמופעלות בפייסבוק ובג'ימייל. כך, מקווה הנהלת טוויטר, יצומצם שיעור הפריצות לחשבונות

נמרוד צוק 11:1823.05.13
בעקבות שורה של פריצות מתוקשרות לחשבונות, שחררה היום טוויטר תכונת אימות כניסה בשני שלבים. בדומה לתכונות מקבילות שקיימות בגוגל, פייסבוק ושירותים מקוונים אחרים, משתמש שיפעיל את כלי האימות יידרש להזין קוד בן שש ספרות שיקבל ב-SMS.
"בכל יום, מספר גדל והולך של אנשים מתחבר לטוויטר. לרוב מי שנכנס לחשבון הם בעליו האמיתיים, אבל מדי פעם אנו שומעים מאנשים שחשבונותיהם נפרצו באמצעות תרמיות פישינג במייל או דליפת סיסמאות באתר אחר ברשת", נכתב בפוסט בבלוג הרשמי של החברה המסביר את הרקע למהלך.

 

סיסמה זה לא מספיק. טוויטר סיסמה זה לא מספיק. טוויטר

 

המתוקשרת מבין הפריצות היתה חדירת מי שהזדהו כהאקרים סורים לחשבון של סוכנות הידיעות AP בסוף חודש אפריל. הפורצים שתלו בחשבון דיווח מפוברק על פיגוע בבית הלבן, שגרם לבהלה ולירידות שערים קיצוניות בוול סטריט, וגרר דיון בקהילת הפיננסים על החשיפה הגוברת למידע מרשתות חברתיות, ההשפעה שלו על המסחר בניירות ערך והסיכונים שכרוכים בכך.

 

בטוויטר משתמשים היום למעלה מ-200 מליון בעלי חשבונות, אנשים פרטיים ועסקים, שמפרסמים כ-400 מליון ציוצים ביום, על פי נתוני החברה. הרשת החברתית הפכה ליעד פופולרי יותר ויותר עבור צעירים, כאשר שיעור בני הנוער שמחזיקים חשבון טוויטר גדל מ-12% ב-2011 ל-26% ב-2012, על פי מחקר חדש שפורסם אתמול.
 
בטל שלח
    לכל התגובות