ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
רפיק אל-חרירי
רפיק אל-חרירי 
מניות קשורות לכתבה
   

  האקרים חשפו עדים בפרשת רצח ראש ממשלת לבנון לשעבר

  הפורצים, שככל הנראה משויכים לחיזבאללה, הציגו שמות, כתובות ותמונות של 167 עדים. מטרתם: חבלה בחקירת הנאשמים ברצח רפיק אל-חרירי, שמתבצעת בידי בית דין בינלאומי שמינה האו"ם ב-2007

  נמרוד צוק

  14.04.13, 14:58

  פריצה לאתר העיתון הלבנוני "אל מוסטאקבל" הביאה לחשיפת רשימה רגישה של 167 עדים במשפטם של רוצחי ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי.

  קראו עוד בכלכליסט:

  האקרים שזהותם לא ידועה, אבל כפי הנראה קשורים לחיזבאללה, חדרו בשבוע שעבר לאתר העיתון והחליפו את דף הבית ברשימה שכללה שמות, כתובות, תמונות פספורט ותאריכי לידה של העדים-לכאורה.  לוחמי חיזבאללה. מכים גם ברשת
  לוחמי חיזבאללה. מכים גם ברשת צילום: בלומברג

   

  לצד הרשימה, הופיע קישור לאתר בשם "עיתונאים למען האמת" שמריץ קמפיין נגד בית הדין הבינלאומי שחוקר את הרצח. העיתון נמצא בבעלות משפחת חרירי, ומטרת החשיפה היא ככל הנראה יצירת איום על העדים. זו התקפת הסייבר הראשונה בסדר גודל כזה שכוונה כלפי בית דין בינלאומי.

   

  על פי דובר בית הדין שמסר את התגובה לניו יורק טיימס, ברשימת העדים נמצאים כ-500 אנשים שטרם העידו וזהותם שמורה בסוד. הוא סירב לאשר או להכחיש האם השמות שפורסמו אכן שייכים לרשימת העדים. הדובר הגדיר את הפריצה כחלק מנסיון מתמשך לחבל בפעילות בית הדין והזהיר כי מה שעשה זאת מסכן את חייהם של אזרחים לבנונים.

   

  רפיק אל-חרירי
  רפיק אל-חרירי

   

  זו לא הפעם הראשונה שעדים במשפט נחשפים - העיתון "אל א'חבר" פרסם בינואר רשימה של 32 מהם - אבל זו החשיפה בהיקף הגדול ביותר עד כה. הפריצה נמצאת תחת חקירת התובע הכללי של לבנון ומשטרת הולנד, בה יושב בית הדין.

   

  "מזימה של ישראל וארה"ב"

   

  אתר "עיתונאים למען האמת" עוסק לטענתו בחשיפת מה שהוא מגדיר כשחיתות של בית הדין המיוחד, כולל טענות לקבלת שוחד, חוסר מקצועיות של שופטי ומנהלי בית הדין והטיית עדים. לא ידוע מי עומד מאחוריו ומה הקשר שלהם לפריצה.

   

  הנאשמים במשפט, שהחל ב-2007 בהחלטה של מועצת הבטחון להקים את בית הדין המיוחד, הם ארבעה פעילי חיזבאללה בהם גיסו של עימאד מורנייה (ראש הזרוע הצבאית של חיזבאללה שחוסל בהתנקשות ב-2008). ארגון חיזבאללה סירב עד כה לשתף פעולה עם בית הדין, אותו הוא מגדיר כמזימה של ארה"ב וישראל נגד הארגון, ואנשיו חשודים בביצוע פעולות שונות לשיבוש המשפט. רפיק חרירי נרצח ב-2005 בהתנקשות באמצעות מכונית תופת בלב ביירות, וארגון הקשור לאל-קאעידה לקח עליו את האחריות לרצח.

   

  פרסום ראשון: 14.04.13, 14:58

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות