ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
ניתוק סיב רשת אופטי יצר תקלות גלישה בהיקף נרחב. אילוסטרציה
ניתוק סיב רשת אופטי יצר תקלות גלישה בהיקף נרחב. אילוסטרציה 
צילום: shutterstock
מניות קשורות לכתבה
   

  פגיעה בכבל האינטרנט במצרים שיבשה גלישה במזרח התיכון

  גורמים לא ידועים חתכו את הכבל האופטי התת ימי, אשר מחבר את האזור לרשת. בשל כך, אירעו תקלות גלישה במדינות רבות באפריקה ובאסיה. הגלישה בישראל לא נפגעה

  נמרוד צוק

  28.03.13, 12:08

  כבל התקשורת האופטי התת ימי SEA-ME-WE-4 נחתך אתמול ליד אלכסנדריה שבמצרים. הפגיעה גרמה להפרעות והאטה בחיבור לאינטרנט בשורה של מדינות באפריקה, המזרח התיכון ואסיה.

  קראו עוד בכלכליסט:

  על פי דיווח של ה-BBC מפי צבא מצרים, מדובר בחבלה מכוונת שנגמרה על ידי שלושה צוללנים שנתפסו בשעת מעשה ונעצרו לחקירה בידי השלטונות.  ארכו של הכבל כ-18,800 ק"מ ובין המדינות שמחוברות באמצעותו אפשר למצוא את הודו, פקיסטן, סינגפור, מלזיה, סעודיה, איטליה וצרפת (ישראל, למרות הקרבה הפיזית, איננה מחוברת אליו ישירות).

   

  הנחת סיב אופטי בין יבשתי
  הנחת סיב אופטי בין יבשתי צילום: אלעד גרשגורן

   

  בפקיסטן, לדוגמה, גרמה השבתת בכבל לפגיעה בכ-50% מתעבורת הרשת במדינה, ולהאטות שהגיעו עד 60% ממהירות הגלישה המקורית.

   

  התקלה מתרחשת בעיתוי בעייתי במיוחד, שכן מספר כבלים מרכזיים נוספים באיזור חוו תקלות שטרם תוקנו או הושבתו לצורך תחזוקה, למשל כבל I-ME-WE שמחבר בין הודו למזרח התיכון ואירופה - מה שמגדיל עוד יותר את היקף השיבושים. זו כבר התקלה השלישית בכבל מתחילת השנה וה-11 במספר מאז החל לפעול ב-2008.

   

  קונסורציום החברות שמתפעל את הכבל, שמונה כ-16 חברות תקשורת שונות, פועל כעת לתיקון התקלה, אבל לעת עתה ללא מועד צפוי לסיום התיקונים.

   

  פרסום ראשון: 28.03.13, 12:08

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות