ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
משתחררת מפייסבוק. זינגה
משתחררת מפייסבוק. זינגה 
צילום: בלומברג
מניות קשורות לכתבה
   

  זינגה מתנתקת מפייסבוק, תהפוך לפלטפורמת משחקים עצמאית

  בעקבות סיומו הקרב של ההסכם בין מפתחת המשחקים והרשת החברתית, מחפשת זינגה עצמאות בתחומה. אתר החברה יאפשר הרשמה, משחק והתקשרות חברתית בין הגולשים ללא חיבור לפייסבוק

  נמרוד צוק

  24.03.13, 11:24

  זינגה, מפתחת פארמוויל, הודיעה באתרה על שינויים שממשיכים את מגמת התרחקותה מפייסבוק. החברה ממשיכה בתהליך המעבר מפיתוח משחקים עבור הרשת החברתית להפעלת האתר כזירת משחקים עצמאית. זאת, במטרה לנסות ולשפר את מצבה הכלכלי הקשה.
  קראו עוד בכלכליסט:
  השינוי הבולט באתר, שמגיע בעקבות סיום ההסכם הייחודי של זינגה עם פייסבוק (שיפוג בסוף החודש), יהיה החלפת חשבון הפייסבוק כאמצעי הזיהוי היחיד באתר והחלפתו במערכת זיהוי עצמאית. כאשר החיבור לפייסבוק יהפוך להיות אופציונלי ומשתמשים לא יהיו חייבים לחשוף את זהותם האמיתית בפני השחקנים האחרים.


  מארק פינקוס, מנכ"ל זינגה
  מארק פינקוס, מנכ"ל זינגה צילום: MCT

   

  פייסבוק וזינגה, סוף הרומן

   

  בעבר סיפקה פייסבוק לזינגה כ-90% מתנועת הגולשים וזינגה מצידה היתה אחראית ל-12% מהכנסות פייסבוק ב-2011, אבל כניסת יצרניות משחקים חדשות לשוק דחקה את זינגה ממרכז הבמה וגרמה לה לאבד משתמשים במהירות. בעקבות זאת, חוותה זינגה ירידה תלולה בשיעור הכנסותיה בשני הרבעונים האחרונים של 2012, לקפאון בהכנסה השנתית לעומת 2011 ולהפסדים של למעלה מ-209 מליון דולר במהלך השנה האחרונה.

   

  ההסכם המיוחד שהיה לחברה עם פייסבוק, שכלל התחייבות לרכישת שטחי פרסום, שימוש במערכת הקרדיט הפנימית של הרשת החברתית והעברת משחקים חדשים לבדיקת פייסבוק שבוע לפני הפצתם, בוטל בנובמבר האחרון והחל מאפריל יפעלו שתי החברות במסגרת ההסכם הסטנדרטי שפייסבוק מציעה לכל השותפות העסקית האחרות.

   

  למרות שמשחקיה של זינגה עדיין זוכים באתר שלה למקום מרכזי, מספר הכותרים של יצרני צד שלישי שמוצגים בו כבר עולים במספרם על אלה שפיתחה החברה. נראה שהמודל העסקי שלה משתנה מפיתוח משחקים לטובת חיזוק פעילותה כפלטפורמה שמחברת בין יצרני משחקים לשחקנים ומספקת כלים למפתחים.

   

  פרסום ראשון: 24.03.13, 11:24

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות