• תפריט
חדשות טכנולוגיה

צפון קוריאה: "ארה"ב ניתקה אותנו מהאינטרנט"

הדיקטטורה הבדלנית האשימה את ארה"ב ודרום קוריאה בביצוע התקפת סייבר שניתקה אותה מהרשת, על רקע תרגיל צבאי שמבצעות שתי המדינות

רפאל קאהאן 14:1717.03.13

סוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה, KCNA, האשימה שלשום בהודעה לעיתונות את ממשלת ארה"ב בהתקפות סייבר שניתקו אותה מגישה לאינטרנט. הדיקטטורה הבדלנית טוענת כי העיתוי למתקפת הסייבר קשור לתרגיל הצבאי המשותף שמנהלות אויבותיה בשבוע האחרון.

הניתוק של צפון קוריאה מהאינטרנט אומת על ידי חברת רנסיס, שמנטרת את בריאות הרשת בעולם. על פי הבדיקה ניכר כי ארבע הרשתות הצפון קוריאניות נעלמו ממפת הניתוב העולמית, אך ברנסיס לא יכלו לאמת את ההאשמה של פיונגיאנג בעניין.

 

הגישה של צפון קוריאה לרשת העולמית מנוהלת על ידי מיזם משותף של תאגיד הדואר והטלקום הצפון קוריאני ושל תאגיד לוקסלי התאילנדי. לאזרחים הצפון קוריאנים יש גישה לרשת פנימית אשר אינה מחוברת לשדרת האינטרנט העולמית בדומה לרשת המתוכננת באיראן. 

 

מי ניתק לקים ג'ונג און את האינטרנט? מי ניתק לקים ג'ונג און את האינטרנט? צילום: איי פי

 

בנוסף, הגישה לאינטרנט מנוטרת ומוגבלת למספר קטן של מכובדים וחברי המפלגה - ול"ספריות אינטרנט" במספר מוסדות אקדמיים. התקפת סייבר, אם אכן בוצעה, לא נועדה לגרום נזק מהותי למדינה שכן הרשת לא משחקת תפקיד מהותי בחיי אזרחי צפון קוריאה.

 

יתכן שההאשמה היא חלק ממהלך תעמולה ממשלתי נגד ארה"ב ודרום קוריאה, אשר מקיימות תמרונים צבאיים משותפים בימים אלה. התרגיל המשותף הוביל את צפון קוריאה לביטול הסכם הפסקת האש עם שכנתה מדרום, אשר נחתם לפני כ-60 שנה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x