ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
(ארכיון)
(ארכיון) 
צילום: shutterstock
מניות קשורות לכתבה
   

  האקר פרסם מאות אלפי כתובות אימייל של משתמשים ב"וואלה"

  לצד כתובות האימייל שפרסם ההאקר, שמזוהה עם "אנונימוס", מופיעות גם סיסמאות המשתמשים כשהן מוצפנות באופן שלכאורה לא מאפשר לעשות בהן שימוש

  עומר כביר

  17.02.13, 19:42

  האקר שקושר עצמו ל"אנונימוס" טוען שפרץ לפורטל הישראלי "וואלה" ופרסם כתובות אימייל של 600 אלף גולשים.  

  קראו עוד בכלכליסט:

  בסוף השבוע פרסם ההאקר, שפועל תחת הכינוי Anonsabre כ-90 פוסטים באתר פייסטבין (Pastebin), ובהם רשימות של מאות אלפי כתובות אימייל של משתמשים בשירות הדוא"ל של וואלה. פייסטבין מאפשר לפרסם רשימות טקסט באופן אנונימי, ומנוצל פעמים רבות על ידי האקרים לצורך פרסום נתונים אישיים שהשיגו מאתרים שונים.

    

  מאות אלפי כתובות אימייל פורסמו
  מאות אלפי כתובות אימייל פורסמו צילום: shutterstock


  לצד כתובות האימייל, שמופיעות בפוסטים בסדר אלפבתי, מופיעות גם סיסמאות המשתמשים כשהן מוצפנות באופן שלכאורה לא מאפשר לעשות בהן שימוש. הפוסטים פורסמו תחת הכותרת OpIsrael, שזהה לשם מבצע של קבוצת האקרים שמכנים את עצמם "אנונימוס". שם ההאקר שעומד לכאורה מאחורי הפריצה מכיל את צירוף האותיות Anon, שאופייני להאקרים רבים המזהים עצמם כחלק מ"אנונימוס". מאחר שמדובר בקבוצה מבוזרת ללא שום מבנה ארגוני, יכול כל האקר - לרוב גולשים חסרי הבנה אמיתית בתכנות ובפריצת אתרים המכונים "סקריפט קידז" - לזהות עצמו כפעיל בארגון.

    

  OpIsrael, שיצא לדרך בעקבות מבצע עמוד ענן, נועד לשבש את הפעילות של אתרי ממשלה ישראליים באמצעות מתקפות DDoS. פעילות ההאקרים התבטאה במתקפה מאסיבית על אתרי ממשל, שהוגדרה אז על ידי שר האוצר יובל שטייניץ, שאחראי על מערך ממשל זמין, כ"מתקפת סייבר שלא היתה כדוגמתה".

    

  מוואלה נמסר בתגובה כי המידע שפורסם חסר ערך, מכיוון שהסיסמאות שנחשפו מוצפנות ולא ניתן לעשות בהן שימוש. ואולם גם פרסום מאסיבי של כתובות אימייל יכול להיות בעייתי, לא רק מכיוון שהוא מעיד לכאורה על בעיה במערך האבטחה של הפורטל, אלא גם מכיוון שפושעים יכולים לנצל את הכתובות הרבות שפורסמו לצורך שיגור מתקפות פישינג ממוקדות נגד הגולשים.

   

  פרסום ראשון: 17.02.13, 19:42

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות