ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
אחד העמודים המזויפים של "התנועה"
אחד העמודים המזויפים של "התנועה" 
מניות קשורות לכתבה
   

  "התנועה" הפיקטיבית: מפלגת לבני זכתה לשלל זיופים בפייסבוק

  מפלגתה החדשה של לבני זכתה לקבלת פנים צוננת ברשת החברתית, בדמות מספר עמודים מזויפים אשר מתיימרים להיות עמודיה הרשמיים. ל"כלכליסט" נודע כי המפלגה הצעירה טרם החלה לפעול ברשת החברתית

  הראל עילם

  27.11.12, 16:21

  מפלגת "התנועה", עליה הכריזה היום (ג') ציפי לבני זכתה לשורה של עמודי פייסבוק מזויפים שמתחזים לעמודים רשמיים. חלקם אספו יותר ממאה לייקים עד עתה. גורם המקורב לציפי לבני הבהיר בשיחה עם "כלכליסט" כי אף אחד מהדפים האלו אינו אמיתי - ושהמפלגה עדיין לא השיקה כל נוכחות רשמית ברשת החברתית. הוא הוסיף כי הוגשה תלונה רשמית לפייסבוק בנושא.

  קראו עוד בכלכליסט:

  הדפים החדשים הצליחו "לתפוס" שורה של כתובות רלוונטיות בפייסבוק, עם מספר דרכים שונות לכתוב את המילה "התנועה", מ-hatnuah ועד hatnooa. לא ידוע האם הדפים נפתחו על ידי אותו גורם, או שמדובר בגורמים נפרדים.  אחד העמודים המזויפים שנפתחו למפלגת "התנועה"
  אחד העמודים המזויפים שנפתחו למפלגת "התנועה"

   

  הזייפן מזהיר מזיופים

   

  עיצוב הדפים נראה מרשים, מכובד ורציני, ואף הצליח להוליך שולל חלק מהגולשים. חלק ממנהלי הדפים השונים אף החלו להגיב אחד לשני ולפרסם הודעות רציניות לכאורה. אחד מה כתב: "חברים נא להיזהר מהעמודים המזוייפים שגונבים את התכנים שלנו".

   

  תגובות בעמוד מזויף נוסף
  תגובות בעמוד מזויף נוסף

   

  בעמוד אחר נכתב: "בשעות האחרונות העמוד היה נתון תחת מתקפה של גורמי ימין. אנו דוגלים בחופש ביטוי אך לא נהסס גם למחוק ולחסום מגיבים פרובוקטיביים". חלק מהדפים אף ביצעו לייק אחד לשני. במקרים אחרים פורסמו תגובות משעשעות, למשל בקשה מהגולשים לבחור את "התנועה האהובה עליהם".

   

  העמודים החלו להיפתח החל משעות הצהרים, לאחר שפורסם והופץ בפייסבוק צילום מסך מזויף בו מוצג דף רשמי של "התנועה". בצילום הופיע סטטוס שפרסם העמוד, בו נכתב "בדיקה", מה שנועד להראות שמדובר בעמוד ניסיוני. ככל הנראה שהיה זה אחד מראשוני העמודים המזויפים. דובר מטעמה של ציפי לבני מסר ל"כלכליסט" כי העמוד הרשמי היחיד בפייסבוק שקשור למפלגה בשלב זה הוא עמודה של לבני.

   

  פרסום ראשון: 27.11.12, 16:21

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות