• תפריט
בשולי הרשת

בשולי הרשת: החל מהיום, פורנו הוא פשע-סייבר בפיליפינים

חוק מניעת פשעי הסייבר החדש במדינה עבר היום - במסגרתו כל מי שיעסוק בסייבר סקס ייקנס ואף ייאסר. השלטונות יקימו לשם כך בית דין מיוחד לפשעי אינטרנט

סוכנויות הידיעות 16:5220.09.12
שלטונות הפיליפינים נאבקים מזה שנים רבות בתופעת הזנות והסחר בבני אדם במדינה. עתה הוחלט כי אחת הדרכים לצמצם את התופעה היא לאסור בחוק ולחסום לאלתר אתרים שמציעים שירותי סייבר סקס. חוק חדש שהועבר היום (ה') במדינה כולל שירותי סקס ברשת (כמו למשל, אתרי מצלמות רשת, בהם שחקנים ושחקניות פורנו מתקשרים בווידאו עם הגולשים) תחת הגדרת "פשעי סייבר".
לפי החוק, אזרח שיעבור עליו ייקנס ב-250,000 פזוס פיליפיניים (6,000 דולר) ועשוי להיכלא לשישה חודשים. החוק אוסר גם על האקינג ו"יירוט לא חוקי של מידע" וספאם.

 

על אכיפת החוק החדש הופקד משרד החקירות הלאומי (NBI), השב"כ הפיליפיני, אם תרצו. בנוסף, יוקם בית דין לפשעי סייבר, בו שופטים שבקיאים בנבכי
עבירות הרשת השונות. החוק יכלול גם פעילות של אזרחי הפיליפינים במדינות אחרות, כדי למנוע מצב בו הפושעים מתפעלים אתרים משטחן.

 

ארגונים שפועלים לזכויות גולשים כמו ה-EFF והתאחדות העיתונאים הפיליפינית חוששים שהממשלה תשתמש בחוק החדש כדי להגביל את חופש הביטוי ברשת. "החוק החדש מזכיר את החוקים של הדיקטטור פרדידנד מרקוס (נשיא הפיליפינים בעבר, נ"ס), שאפשרו למשטרו לאתר ולחסום תכנים. ההבדל היחיד הוא שעתה, הגבלת חופש הביטוי התקדמה טכנולוגית", אמר לעיתון Manila Standard ריימונד פלטינו, מהמפלגה הליברלית במדינה.

 

3תגובות
בטל שלח
 • איסור פורנו אני בעד שיאסרו את הפורנו כפי שהוא היום. הוא פוגע בכולנו ללא רחמים... זאת הסיבה לפירוק התא המשפחתי ולעוד הרבה פשעים. אני מציע שיתירו פורנו רך בלבד.. של מגע מיני רק בין גבר לאישה ללא סאדו וכל הזבל הזה.. שמטרת הפורנו תהיה רק בקטע רומנטי ועוררות מינית ולשם לימוד של הבסיס.. אבל בשום פנים ואופן לא סאדו, אורגיות, אונס, קטינות וכל שאר הקטגוריות המזעזעות האלה...ושיתחילו עם ארה"ב.. שם, כל בחורה שנייה השתתפה בפורנו תוך כדי דרדור נשמתה לאשפתות
  גבי, (21.09.12)
 • ל1 אתה צודק ב100% (ל"ת)
  רוני, (21.09.12)
 • אבל במנילה שכל ילדה עובדת בזנות זה בסדר! מדינה משוגעת שתחילה יפעילו שרותי סעד וימנעו זנות מתוך רעב וצרכים מינימום של קיום.
  המצב שם מזעזע כמו גהנום עלי אדמות.
  מטייל ותיק, (20.09.12)