ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
גוגל תסנן תוצאות חיפוש אשר מפירות זכויות יוצרים
גוגל תסנן תוצאות חיפוש אשר מפירות זכויות יוצרים  
צילום מסך
מניות קשורות לכתבה
   

  לגוגל נמאס: מתכוונת לסנן אתרים אשר מפרים זכויות יוצרים

  גוגל עדכנה בבלוג המפתחים של מנוע החיפוש, כי היא פיתחה מעל 200 סימנים אשר יאפשרו לה לזהות אתרים אשר מפרסמים חומר המפר זכויות יוצרים

  רפאל קאהאן

  11.08.12, 14:03

  גוגל הודיעה אתמול (ו') בבלוג המפתחים שלה כי היא תסנן מתוצאות החיפוש, אתרים אשר מפרים באופן שיטתי זכויות יוצרים. על פי הדיווח, גוגל הוסיפה מעל ל-200 סימנים לאלגוריתם החיפוש, ביניהם כמות בקשות הסרת תוכן שקיבל האתר.  העדכון למנוע החיפוש הוא מעין תשובה להצעות החוק "פיפה" ו"סופה" אשר נדחו לבסוף על ידי המחוקקים. הלובי של תעשיות התוכן האמריקאיות פנה ישירות לגוגל על מנת לדרוש ממנה לעדכן את תוצאות החיפוש.

   

  עוד במאי שעבר, אמר בכנס D10 של ה"וול סטריט ג'ורנל", סוכן הטאלנטים ההוליוודי ארי עמנואל, כי: "גוגל צריכה לסנן תוכן מפר זכויות באותו אופן שהיא מסננת תוצאות אשר מכילות תוכן פדופילי".

   

  סמנכ"ל ההנדסה הבכיר של גוגל, עמית סינגהאל אשר גם אחראי לתוצאות החיפוש של גוגל, אמר כי "כיום יש לנו מספיק מידע על מפירי זכויות יוצרים כך שנוכל הוריד את הדירוג שלהם בתוצאות החיפוש"

   

  "אנו מקבלים מעל ל-4.3 מיליון בקשות להסרת תוכן מפר זכויות ב-30 הימים האחרונים, זה יותר מאשר כל הבקשות שקיבלנו במשך שנת 2009." הוסיף סינגהאל, "השינוי ייכנס לתוקף החל משבוע הבא ואתרים אשר מרגישים שהוסרו על לא עוול בכפם יוכלו לבקש שיוחזרו לתוצאות."

   

  פרסום ראשון: 11.08.12, 13:59

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות