• תפריט
אינטרנט

האתר הורדות.נט הוסר מהרשת, מפעיליו נקנסו ב-200 אלף שקל

אחד מאתרי שיתוף הקבצים המצליחים בארץ הפסיק לפעול בעקבות צו בימ"ש, בעקבות תביעה שהוגשה על רקע הפרת זכויות יוצרים

הראל עילם 15:4229.11.11

הורדות.נט, אחד מאתרי שיתוף הקבצים הגדולים בארץ ובין מאה האתרים הנצפים ביותר בישראל, ירד מהאוויר בעקבות צו בית המשפט המחוזי בפתח תקווה. בית המשפט קנס את מנהלי האתר ב-200 אלף שקל וקבע שקישור לקבצים לא חוקיים נושא באחריות משפטית.

השליטה על האתר הועברה לארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט), וניתן לראות בו כעת הודעה רשמית מאת זיר"ה והפניה לכתובת הדואר האלקטרוני של הארגון. ארגון זיר"ה, הוקם באפריל האחרון ומייצג את הפדרציה הבינלאומית לזכויות יוצרים (שהגישה את התביעה) ומספר חברות מקומיות, בהן ערוץ 10, קשת ורשת.

 

האתר עצמו הוסר אתמול, ולמשך מספר שעות היה עדיין זמין עבור חלק מהגולשים בארץ, מה שמסמן שזיר"ה העבירה את השליטה בדומיין ואת ה-DNS לשרתיה. לפי נתוני הרישום, הדומיין שייך כעת ל"מוטי עמיחי", המוזכר גם בהודעה הרשמית שמפורסמת כעת בעמוד הורדות.נט. אתמול גם נרשם ועלה לאוויר אתר בשם הורדות.מי, שככל הנראה שייך למנהלי האתר הקודם. האתר החדש נרשם דרך שירות רכישת הדומיינים GoDaddy באמסטרדם.

 

קבוצת הפייסבוק של האתר עדיין מתפקדת, ודיווחה על הכתובת החדשה. אנשי הקבוצה גם קראו להתארגנות של קהילת אתרי שיתוף הקבצים בארץ: בשנה האחרונה, הוגשו תביעות דומות והושתו קנסות בגובה מאות אלפי שקלים על ארבעה אתרים נוספים מלבד הורדות.נט - Moviesdot, סרטים, Wnet ו-donkeys.

 

האתר הורדות.נט עלה לאוויר ב-2006. הוא מתפקד כאינדקס המפנה להורדות של סרטים, תוכניות טלוויזיה, משחקי מחשב ועוד. מאז נעשו מספר נסיונות להסירו מהאוויר, אך ללא הצלחה. צוות האתר גם ביקש בעבר סיוע כלכלי ומשפטי מהגולשים בעקבות תביעה משפטית אחרת, בנוגע להפרת זכויות יוצרים בכתוביות תרגום. בעבר חשף "כלכליסט" כי האתר היה מעורב בפרשה של גניבת לייקים.

 

ההודעה שמופיעה בכניסה להורדות.נט ההודעה שמופיעה בכניסה להורדות.נט צילום מסך: horadot.net
41תגובות
בטל שלח
 • באסה למה זה לא עובד
  נאור, (14.02.12)
 • הורדות מה הבעייה הוריד את כל התוכן העברי מהאתר ואת כל השאר להשאחר דרך אגגב בהורדות נט למשל כתוב שהכל באחריות מי שמעלה...!!! מה נסגר עם זר"ה??!?!!?!? תעופו ךנו העיינים!
  david, (15.12.11)
 • ל38 ולכולם ברור שמישהו צריך להרוויח מזה. ויש גם מי שמרוויח על זה ומה שהוא מרוויח זה על חשבון אנשים שעובדים פי 10 יותר קשה ממנו ומרוויחים פי 10 פחות.
  אף אחד מהטובעים פה לא חוזר הביתה בלי אוכל. הדאגות הכי גדולות שלהם זה מה לעשות עם העודפים של הכסף שלהם ואיך להגדיל את ההכנסות..גם אם זה אומר להמשיך לדרוך על האזרחים הקטנים ולגנוב לנו את מה ששייך לנו - חופש השיתוף.

  יש הרבה דברים עצובים פה, אבל מה שהכי עצוב זהשהם התעסקו בכל כך הרבה סדרות וסרטים שהם כבר התחילו ליחיות באחד כזה משלהם, רק שהם שכחו דבר אחד.. כאן הם לא קובעים את התסריט. הם ימשיכו ככה, אנחנו, האזרחים נקום עליהם וזה כוח ששום בית משפט לא יוכל לעצור. הם עוד אלה שישלמו ביוקר על תאוות הבצע המטונפת שלהם שבאה (שוב) על חשבונינו.
  אני, (15.12.11)
 • את האמת............ הלוואי יפתחו עוד 100 אתרים כאלה
  ספיידרמן, (13.12.11)
לכל התגובות