• תפריט
סביבה

ישראל מתייבשת 2: הקמפיין לחיסכון במים עולה מחדש

הקמפיין יעלה היום תחת המסר "ישראל עדיין מתייבשת". עלות ההשקעה בקמפיין: 7 מיליון שקל. ברשות המים מבהירים כי אם יעדי החיסכון לא יושגו, יוחזר היטל הבצורת

רויטל חובל 13:3120.06.10

קמפיין ישראל מתייבשת חוזר: רשות המים תעלה הערב קמפיין חדש תחת המסר "ישראל עדיין מתייבשת" שיימשך כארבעה שבועות, בעלות של כשבעה מיליון שקל ובכיכובה של רננה רז.

  

מאז התחיל קמפיין רשות המים לחיסכון במים באמצע שנת 2008, חלה ירידה משמעותית של כ-18.5% בצריכת המים (במגזר הביתי והעירוני). מנתוני הצריכה וכן מסקרים שערכה רשות המים עולה כי הציבור מודע למשבר ויש הירתמות מרשימה לייעול השימוש ולחיסכון במים.

בשנת 2013 צפוי כי כ-70% מהמים הנדרשים למגזרים הביתי, הציבורי והתעשייתי במדינה, יהיו מים מותפלים. יחד עם זאת, ברשות המים מבהירים כי

עד אז משק המים עדיין במשבר חמור ולכן חייבים להמשיך ולחסוך. ברשות המים מבהירים כי אם יעדי החיסכון לא יושגו, יוחזר היטל הבצורת.

  

עם העלאת הקמפיין אמר מנהל רשות המים, פרופ' אורי שני: "אני קורא לציבור להמשיך במגמת החיסכון והצריכה הנבונה של המים. התנהגות זו, יחד עם פיתוח מואץ של מפעלי התפלה, יביאו אותנו למצב בו נוכל להכריז על הסרת האיום של מחסור במים"

  

ב-1 ביולי יעלו תעריפי המים למשקי הבית בשיעור של 5%, במקום כ-15% כפי שתוכנן. ההחלטה למתן באופן משמעותי את עליית התעריפים, נובעת ממנגנון הטייס האוטומטי שנוצר בעקבות הירידה במדדי המשק ומהוזלת תעריפי החשמל בפברואר בשיעור של 11.7%.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

3תגובות
בטל שלח
 • אפשר להציל את ישראל המתייבשת בעזרת הילדים שלנו! זוכרים איך אנחנו גדלנו?לא חגרנו חגורות בטיחות בילדותנו. הקמפיין שנעשה דרך הילדים שלנו הניס אט אט את המודעות לכך!@
  כך בדיוק צריך לעשות בנושא החיסכון במים - להגיע אל הילדים וללמד אותם את כל הנושא בדרך חווייתית.

  משקיעים שחושבים כמוני, מוזמנים לפנות אליי - יש לי רעיון מצוין איך עושים את זה ובגדול!

  בואו נציל את ישראל לאורך זמן!

  יעל גרינשפון yael.grinshpoun@gmail.com
  יעל גרינשפון , (24.02.11)
 • בכל ברז חדש שנמכר בישראל צריך להיות מותקן חסכם כלכך פשוט וכל כך אפקטיבי.
  בברזים הקטנים שמזינים מים מים לאסלה ולמכונת הכביסה זה כמובן יהיה חסר טעם אבל אין סיבה שלא יהיה חוק במדינה היבשה הזאת חוק שיכתיב מה יכולה להיות הספיקה המקסימלית של ברזי כיורים, ברזי אמבטיות וראשי מקלחת.
  ערן הסביבתן, (21.06.10)
 • ישראל עדיין לא הספיקה לחלק חסכמים לתושבים. כנראה אין לחץ עם כל כך הרבה רעש, היית מצפה שהמדינה תחלק חסכמים לכל דכפין ומהר. במקום זה כבר שנתיים מקשקשים והחלוקה עוד לא החלה. גם כשתהיה חלוקה יחלקו מספר מצחיק לכל בית אב. כנראה קל יותר להעלות מחירים ולגזול כסף מין הציבור מאשר לקחת אחריות אמיתית לפתרונות.
  מדינה מצחיקה, (20.06.10)