סגור

קבוצת טדי שגיא מוכרת את ויקטוריה האוס בלונדון ב-430 מיליון פאונד

חברת LabTech המחזיקה בין היתר ב"קמדן מרקט", רכשה את הבניין לפני 3 שנים תמורת כ-300 מיליון פאונד; ויקטוריה האוס נחשב לאחד הבניינים היוקרתיים במרכז לונדון בזכות חזותו הארכיטקטונית המרשימה

חברת LabTech שבבעלות קבוצת טדי שגיא מוכרת את "בית ויקטוריה" (Victoria House) שבלונדון ב-430 מיליון פאונד לאוקספורד, קבוצת נדל"ן קנדית.
הקבוצה רכשה את הבניין בסוף 2018 תמורת כ-300 מיליון פאונד וביצעה בו שיפוץ מסיבי. הרווח ההוני מהמכירה עומד על כ-130 מיליון פאונד.
ויקטוריה האוס נחשב לאחד הבניינים היוקרתיים במרכז לונדון בזכות חזותו הארכיטקטונית המרשימה בסגנון אר-דקו. הבניין, שנבנה לפני 100 שנה בשכונת הולבורן, משתרע על שטח של כ-30 אלף מ"ר בנוי, וכולל 9 קומות משרדים וקומת מרתף. בקומת הכניסה פועל אירועים יוקרתי תחת השם The Bloomsbury Ballroom המשמש בעיקר לאירועי אופנה ותרבות.
רוברט אקרמן, מנהל ההשקעות הראשי של LabTech, ציין: "רכשנו את 'ויקטוריה האוס' האייקוני כדי להפוך אותו לאחד ממתחמי העבודה הגדולים והמרשימים ביותר במרכז לונדון. אחרי שהשלמנו את המשימה הזו, ולאור ההיצע הנמוך של נכסים כאלו במרכז לונדון, הגענו למסקנה כי זהו הזמן האופטימלי עבורנו למכור את הנכס".
אילון גרפונקל, מנכ"ל LabTech, הוסיף: " LabTech היא חברה דינמית שבאופן עקבי מעריכה מחדש את פורטפוליו הנכסים שלה כדי להבטיח שהיא ממקסמת כל הזדמנות. אנחנו כרגע מחפשים אחר הזדמנויות השקעה חדשות בשוק הבריטי".
LabTech תמשיך להפעיל ב"ויקטוריה האוס" מתחם עבודה משותף שלה, תחת המותג LABS, שמתפרש על שטח של 7,000 מ"ר.

1 צפייה בגלריה
ויקטוריה האוס לונדון מכרה קבוצת Lab Tech טדי שגיא
ויקטוריה האוס לונדון מכרה קבוצת Lab Tech טדי שגיא
ויקטוריה האוס בלונדון
(צילום: Hutchinson & Partners')

LabTech מרכזת את כל פעילות הנדל"ן של קבוצת שגיא בלונדון ואת מרבית הנדל"ן שרכשה הקבוצה בשנים האחרונות. Labtech משלבת בין ניהול ותפעול פעילות של מתחמי קניות ותרבות, ניהול בנייני משרדים ורשת של מתחמי עבודה משותפים (תחת המותג LABS), ניהול מתחמי אירועים, ותפעול מערך דירות למגורים ולאירוח. פורטפוליו הנכסים הכולל של החברה מוערך ביותר מ-3 מיליארד פאונד.
בין הנכסים המוכרים של LabTech ניתן למצוא את ה"קמדן מרקט" הנחשב לאחד מאתרי התיירות המובילים בלונדון עם כ-40 מיליון מבקרים מדי שנה. בשנים האחרונות הפך האזור למוקד משיכה לענקיות טכנולוגיה דוגמת גוגל וסטארט אפים בתחילת דרכם.LabTech מתרכזת בשנים האחרונות בפיתוח פעילותה ברובע קמדן, החל מפיתוח נדל"ן למסחר, דרך נדל"ן למגורים וכלה במתחמי תרבות ופנאי.