סגור

דיווח: "לחץ רב" על מושל ניו יורק לנקוט בצעדים נגד בן אנד ג'ריס

זאת בעקבות ההודעה בשבוע שעבר כי החברה לא מוכנה למכור יותר בהתנחלויות, כך לפי הניו יורק פוסט; לפי צו עליו חתם קואומו עצמו ב-2016, מדינת ניו יורק מנועה מלעשות עסקים עם חברות הלוקחות חלק בקמפיין ה-BDS נגד ישראל. נציג מטעמו של קואומו מסר כי הנושא נמצא "תחת בדיקה משפטית"

לחץ רב מופעל על מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, לנקוט בצעדים נגד מותג הגלידה בן אנד ג'ריס וחברת האם יוניליוור; זאת בעקבות ההודעה בשבוע שעבר כי החברה לא מוכנה למכור יותר בהתנחלויות, כך מדווח הניו יורק פוסט.
לפי צו עליו חתם קואומו עצמו ב-2016, מדינת ניו יורק מנועה מלעשות עסקים עם חברות הלוקחות חלק בקמפיין ה-BDS נגד ישראל. "אני קוראת לו לאכוף את הצו שלו שאוסר על מדינת ניו יורק לעשות עסקים עם חברות שמשתפות פעולה עם תנועת BDS האנטישמית", אמרה חברת בית הנבחרים הניו יורקי אליס סטפניק. "עם כל כך הרבה חברים חדשים בבית הנבחרים והעלייה המטרידה בהתקפות אנטישמיות בעיר שלנו, זה חשוב ביותר עבור המדינה לחזק את עמדתה ולהפגין תמיכה בחברי הקהילה היהודית", הוסיפה חברת בית הנבחרים ניקול מאליאוטקיס המייצגת את סטטן איילנד.
ביותר מעשר מדינות ברחבי ארה"ב חוקקו חוקים נגד קמפיין ה-BDS.
נציג מטעמו של קואומו מסר בתגובה לניו יורק פוסט כי הנושא נמצא "תחת בדיקה משפטית".
1 צפייה בגלריה
גלידות של בן אנד ג'ריס
גלידות של בן אנד ג'ריס
גלידות של בן אנד ג'ריס
(עמית שעל)
לעומת קואומו, יריבו הוותיק וראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאסיו מיהר לגנות את בן אנד ג'רי'ס. "אני יכול להגיד שלא אוכל יותר צ'רי גרסיה לזמן מה", אמר דה בלאסיו בהתייחסו לאחד הטעמים האהובים של המותג. "זה עצוב לי. איני מכיר אותם היטב אך יצא לי לפגוש אותה לאורך השנים, ואני חושב שהם אנשים טובים, בן, וג'רי ספציפית. אני חושב שהם אנשים טובים בעלי ערכים טובים, אבל זו טעות. אל להם לעשות זאת".
במקביל, קרן הפנסיה הראשית של עובדי הציבור במדינת ניו יורק שלחה ביום שישי מכתב ליוניליוור שבו הזהירה כי היא שוקלת להפסיק את ההשקעות שלה בחברה בשל המהלך. בדומה, דון קאלווין, המפקח של טאון אוף המפסטד, הבטיח להוציא את יוניליוור מכל בניין ציבורי בעיר בלונג איילנד. "אנחנו נעבור על כל מחלקה ועל כל חוזה ונדאג שישלמו על התמיכה הזו בפעולה נגד ישראל", הכריז.