סגור

איל הנדל"ן שהפליל עצמו בסדרת דוקו, הורשע ברצח חברתו

משפטו של רוברט דרסט החל בעקבות סדרה אודותיו ששודרה ב-HBO, בה תועד מודה במעשי רצח; הוא הורשע לבסוף כי רצח את סוזן ברמן בשנת 2000 על מנת למנוע ממנה למסור פרטים למשטרה אודות היעלמותה של אשתו 18 שנה קודם לכן

איל הנדל"ן האמריקאי רוברט דרסט (Robert Durst), שעמד במרכז סדרת דוקו הפשע הג'ינקס (The Jinx) ששודרה ב-HBO, הורשע ברצח חברתו הטובה ביותר סוזן ברמן.

2 צפייה בגלריה
רוברט דורסט
רוברט דורסט
רוברט דרסט
(צילום: רויטרס)
באתר BBC מדווחים כי דרסט הורשע ברצח שבוצע בשנת 2000 על מנת למנוע ממנה מלשוחח עם המשטרה על היעלמותה של אשתו. ברמן, שהייתה באותו הזמן בת 55 נמצאה ירויה בביתה בבוורלי הילס. ברמן הייתה סופרת ספרי מתח ושימשה כדוברת של דרסט בתקופה שבה הפך חשוד בהיעלמות של אשתו.
בפרק האחרון של הג'ינקס נשמע דרסט ממלמל לעצמו בעודו בשירותים ולא מודע לכך שהמיקרופון שלו עדיין פועל "מה לעזאזל עשיתי? כמובן, שהרגתי את כולם". שעות ספורות לפני ששודר הפרק, דרסט נעצר בניו אורלינס בגין הרצח של ברמן. הקטע המדובר מהסדרה הוקרן בפני חבר המושבעים במשפט שלו.
התובעים במשפט טענו כי דרסט (78) הוא "פסיכופט נרקסיסט", וכעת קרוב לוודאי שיבלה את שארית חייו בכלא. בשימוע מוקדם יותר עורך דינו של דרסט, דיק דגוארין, התנגד לכך שיקרינו למושבעים קטעים מהסרט "כל הדברים הטובים" מ-2010 בכיכובם של ריאן גוסלינג וקריסטן דנסט על הנישואים של דרסט. את הסרט ביים יוצר הג'ינקס אנדרו ג'רקי ומציג את חייו של טייקון המתגלה כרוצח.
2 צפייה בגלריה
רוברט דורסט משפט
רוברט דורסט משפט
דרסט במהלך משפטו
(צילום: EPA)

אשתו של דרסט, קתלין מקורמק, הייתה סטודנטית לרפואה שנעלמה ב-1982, ולפי החשד היא מתה. משפחתה פרסמה הצהרה זמן קצר לאחר פסק הדין ובו קראה למשרד התובע במחוז ווסטצ'סטר בניו יורק לתבוע את דרסט על רצח אשתו. "מערכת הצדק בלוס אנג'לס שירתה סוף סוף את משפחת ברמן, עכשיו הגיע הזמן שבווצ'סטר יעשו את אותו הדבר עבור משפחת מקורמיק", מסרו.
החשד הוא שדרסט רצח שלושה אנשים – כשהאדם השלישי הוא שכן מבוגר בשם מוריס בלאק, שגילה את זהותו האמיתית של דרסט ב-2001 בזמן שהסתתר בטקסס. אולם, דרסט זוכה מרצח בלאק לאחר שטען כי זו ביצע את המעשה מתוך הגנה עצמית. לאחר הרצח חתך דרסט את הגופה.
דרסט שייך לאחת המשפחות העשירות והחשובות בתחום הנדל"ן בניו יורק, אולם היא ניתקה את הקשר עימו. אחיו דגלאס דרסט, שגם העיד נגדו, אמר לבית המשפט "הוא היה רוצה לרצוח גם אותי".
גזר הדין יינתן ב-18 באוקטובר.