סגור
חיפוש

בזוס: אמזון תומכת בתוכנית להעלאת מס החברות

מייסד החברה והאיש העשיר בעולם פרסם באתר של אמזון כי הוא משבח את ממשל ביידן על תוכנית התשתיות ב-2 טריליון דולר. מימון התוכנית אמור להגיע מהעלאת מס החברות במדינה ל-28%

מייסד אמזון ג'ף בזוס הביע את תמיכתו בהעלאה של מס החברות על מנת לממן את תכנית ההשקעות בתשתיות שמקדם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן.
חלק ממימון תוכנית ההוצאות על שיפור התשתיות בגובה 2 טריליון דולר אמור להגיע מהעלאת מס החברות במדינה ל-28% מהשיעור הנוכחי של 21%. בהצהרה שפרסם בזוס באתר של אמזון אמר כי הוא משבח את הממשל על התמקדותו "בביצוע השקעות נועזות בתשתיות של אמריקה".
"אנחנו מכירים בכך שההשקעה הזו תחייב ויתורים מכל הצדדים – הן על הפרטים הספיציפיים של מה שייכלל בתכנית והן על האופן בו ישלמו עליה (אנחנו תומכים בהעלאה של שיעור מס החברות)", כתב בזוס, שלפי מגזין פורבס הונו האישי עומד על 177 מיליארד דולר שהופכים אותו לאדם העשיר בעולם. "אנחנו מקווים שהקונגרס והממשל יעבדו ביחד כדי למצוא את הפתרון הנכון והמאוזן שיעזור לשמור או להגביר את התחרותיות של ארה"ב", הוסיף.

1 צפייה בגלריה
ג'ף בזוס אמזון הכי עשיר בעולם קמצן
ג'ף בזוס אמזון הכי עשיר בעולם קמצן
ג'ף בזוס אמזון הכי עשיר בעולם קמצן
(צילום: בלומברג )

תמיכתו של בזוס בהעלאת המס מגיעה לאחר שבמשך שנים נחשבה אמזון כדוגמה לאופן בו ניתן להימנע מתשלומי מס חברות. כך למשל, ב-2019 שיעור המס השולי של אמזון עמד על 1.2%, שקוזז על ידי החזרי מס עבור השנתיים קודם לכן, כך לפי המכון מדיניות מס וכלכלה בוושינגטון.
ב-2020 שילמה ענקית המסחר המקוון שיעור של 9.4% בארה"ב על רווח לפני מס של כ-20 מיליארד דולר. החברה טענה בעברה כי היא משלמת "את כל המסים שאנחנו מחוייבים לשלם בארה"ב ובכל מדינה שבה אנחנו פועלים".