סגור

בעקבות מתקפת סייבר: חברת הולכת הדלקים הגדולה בארה"ב משותקת

חברת קולוניאל פייפליין עצרה את כל פעילותה לאחר שנפלה קורבן למתקפה. לחברה מערכת צינורות של קרוב ל-9,000 ק"מ שבהם היא מעבירה 45% מאספקת הדלק של החוף המזרחי של ארה"ב. קולוניאל פנתה לחברת אבטחת סייבר בבקשה לפתוח בחקירה

קולוניאל פייפליין (Colonial Pipeline), חברת הזיקוק הגדולה בארה"ב, עצרה את כל הפעילות שלה לאחר שנפלה קרבן להתקפת סייבר ביום שישי, כך על פי הודעת החברה.


לפי ההודעה, לחברה נודע על ההתקפה ביום שישי ובתגובה היא סגרה את כל המערכות כדי לבלום את האיום. הפעולה הזו עצרה באופן זמני את הפעילות והשפיעה על חלק ממערכות ה-IT. במקביל, פנו בקולוניאל לחברת אבטחת סייבר חיצונית בבקשה לפצוח בחקירה בנושא וכן פנו לרשויות אכיפת החוק ולסוכנויות הפדראליות.
קולוניאל מחברת בין בתי זיקוק ושווקים בדרום ומזרח ארה"ב באמצעות מערכת צינורות באורך של 8,850 ק"מ, שמעבירה בכל יום 2.5 מיליון חביות של דלק, דיזל, דלק מטוסים ומוצרים אחרים שעברו זיקוק. לפי החברה, היא מעבירה 45% מאספקת הדלק של החוף המזרחי בארה"ב.

1 צפייה בגלריה
Colonial Pipeline חברת צנרת גז אמריקאית
Colonial Pipeline חברת צנרת גז אמריקאית
משאיות של חברת קולוניאל פייפליין בארה"ב
(צילום: AP)

"בשלב זה ההתמקדות העיקרית שלנו היא החזרה בטוחה ויעילה של השירותים שלנו וחזרה לפעילות נורמלית", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. עם זאת, היא לא סיפקה פרטים לגבי משך הזמן שבו המערכת והצינורות יישארו סגורים.
הפעם האחרונה שבה נאלצה החברה לסגור את צינורות הגז שלה הייתה במהלך סופת ההוריקן הארווי שפגעה בחוף הדרומי של ארה"ב ב-2017. בתקופה זו מחירי הגז באזור טיפסו לשיא של חמש שנים.