$
קורונה

לא לוקחת סיכון: ניו זילנד מתכננת בועת תיירות עם אוסטרליה רק מאפריל

לפי דיווח של רשת סי.אן.איי, ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן פועלת לגיבוש המהלכים הנדרשים למעבר חופשי. לדבריה, הממשלה הסכימה לפתוח בועת תיירות ברבעון הראשון של 2021, אבל רק אם לא יירשמו התפרצויות משמעותיות בשתי המדינות

תמר טוניק 08:0815.12.20

בניו זילנד, שם רמת התחלואה היא הנמוכה בעולם, התקווה היא לפתוח פרוזדור ירוק עם אוסטרליה, אף כי לא לפני אפריל 2021 - על כך דיווחה רשת סי.אן.איי.

 

ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן ציינה אתמול, כי היא פועלת לגיבוש המהלכים הנדרשים למעבר חופשי. לדבריה, הממשלה הסכימה לפתוח בועת תיירות ברבעון הראשון של 2021, אבל רק אם לא יירשמו התפרצויות משמעותיות בשתי המדינות.

 

ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן. רק 25 מתים ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן. רק 25 מתים צילום: גטי אימג'ס

 

ניו זילנד סגרה את גבולותיה בחודש מרץ ומאז כל המבקרים הבינלאומיים, כולל אוסטרלים, נדרשו לשבועיים בידוד. המדינה זכתה לשבחים ברחבי העולם על הטיפול היעיל במגפה, שגרמה ל־25 מקרי תמותה בלבד באוכלוסיה המונה 5 מיליון.

 

לפני המגפה, אוסטרליה היתה המקור הגדול ביותר של ניו זילנד למבקרים זרים. לפי ארדרן, אחד השיקולים המרכזיים הוא מניעת הצפה של מעברי הגבול במקרה של התפרצות משמעותית באוסטרליה, שתביא לנהירת מבקרים הביתה.

 

הכלה מוצלחת של הנגיף הביאה לפגיעה כלכלית מינימלית בניו זילנד, וב־2020 צפויה כלכלתה להתכווץ ב־3%. גם אוסטרליה הוכיחה עמידות, וברבעון השלישי צמחה כלכלתה ב־3.3%.

x