$
קורונה

הבית הלבן לראש ה-FDA: "אשר את החיסון לפייזר עד סוף היום או שתתפטר"

על פי דיווחים בארה"ב, ראש הסגל בבית הלבן מארק מדוז דרש מראש מנהל המזון והתרופות האמריקני לאשר את החיסון של פייזר עד חצות, ולפניו האיץ בו גם הנשיא טראמפ להשלים מיד את הליכי האישור: "תפסיקו לשחק משחקים ותתחילו להציל חיים"

שירות כלכליסט 23:0011.12.20

ראש הסגל בבית הלבן מארק מדוז פנה לראש מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) ד"ר סטיבן האן בדרישה לאשר את חיסון פייזר לקורונה עד סוף היום - או שייאלץ להגיש את התפטרותו. כך דווח בכלי התקשורת האמריקניים. 

 

מוקדם יותר גם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ האיץ ב-FDA להשלים מיד את הליכי האישור: "אשרו את החיסונים מיד". הוא פנה בציוץ להאן: "תפסיקו לשחק משחקים ותתחילו להציל חיים". לדברי בכיר בממשל, האמירה של מדוז לא הייתה "קו אדום" אלא ניסיון לזרז את התהליך. 

החיסון לקורונה של פייזר החיסון לקורונה של פייזר צילום: רויטרס

 

אדם המכיר את הנושא אישר את הפרטים, ואמר כי הנשיא טראמפ התפרץ על ראש ה-FDA כבר לאחר שהחיסון הופץ בבריטניה בתחילת השבוע.

 

גורם בבית הלבן אמר ל-CNN כי הם אינם מתייחסים לשיחות פרטיות, אך המפקד (טראמפ - ש"כ) "מבקש בקביעות עדכונים על ההתקדמות לקראת חיסון".

 

האן עצמו הכחיש את תיאור השיחה עם טראמפ שעליו דווח לראשונה ב"וושינגטון פוסט", אך הידיעה עלולה להעלות שאלות באיזו מידה האינטרסים הפוליטיים של ממשל טראמפ מעורבים בהליך אישור החיסון, מה שעלול לערער את אמון הציבור במהלך.

 

פאנל המומחים של ה-FDA אישר אתמול בלילה להמליץ ​​לסוכנות להעניק אישור לשימוש חירום לחיסון,  וזה צפוי להינתן באופן מיידי.

x