$
כלכלה ומדיניות

מגזין "טיים" בחר בג'ו ביידן ובקמלה האריס לאנשי השנה: "חזון של ריפוי"

הנשיא הנבחר של ארה"ב וסגניתו, שזכו למספר הקולות הגבוה ביותר בכל מערכות הבחירות בתולדות המדינה, נבחרו לאנשי השנה של המגזין. "הם הציעו שיקום וחידוש בכרטיס אחד, ואמריקה קנתה את מה שהם מכרו"

ynet 07:4911.12.20
מגזין טיים הודיע הבוקר (יום ו') כי אנשי השנה שלו הם ג'ו ביידן וקמלה האריס, הנשיא הנבחר של ארה"ב וסגניתו, שתהפוך לסגנית הנשיא הראשונה בהיסטוריה האמריקנית.

 

ביידן בן ה-78, שיושבע ב-20 בינואר לנשיא ארה"ב ויהפוך לנשיא המבוגר בהיסטוריה האמריקנית, ניצח את דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות שהתקיימו בתחילת החודש שעבר. ביום שני הקרוב יתכנסו האלקטורים של כל המדינות, והם צפויים להעניק לו את הניצחון על טראמפ באופן רשמי.

 

האריס בת ה-56, שנולדה לאב מגמ'ייקה ואם מהודו, התמודדה נגד ביידן בעצמה בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות, ואף נחשבה למועמדת בולטת. בדצמבר שעבר היא פרשה מהמרוץ, ובהמשך הביעה תמיכה במועמדותו של ביידן ותמכה בו באירועי הקמפיין שלו. באוגוסט האחרון ביידן השיב לה - וצירף אותה לקמפיין, עם הודעתו על כוונתו למנות אותה לסגניתו במקרה שייבחר.

 

ביידן והאריס נבחרו לאנשי השנה של המגזין על פני מועמדים אחרים שהיו מועמדים לתואר - הנשיא המכהן דונלד טראמפ, תנועת המחאה למען שוויון גזעי בארה"ב שקמה בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, וגם ד"ר אנתוני פאוצ'י, יועץ הבית הלבן למחלות זיהומיות שהיה מועמד לתואר יחד עם כל אנשי הרפואה שעמדו בחזית המאבק בקורונה.

 

עורך "טיים", אדוארד פלסנטל, הסביר את הבחירה בנשיא הנבחר של ארה"ב ובסגניתו בכך שהם "שינו את הסיפור האמריקני, הוכיחו שכוחות האמפתיה גדולים יותר מכוחות של זעם ופילוג, ושיתפו חזון של ריפוי בעולם דואב".

 

 

קמלה האריס וג'ו ביידן על שער הטיים קמלה האריס וג'ו ביידן על שער הטיים

 

"לביידן היה את החזון. הוא הכתיב את הטון, וגם עמד במטרה. אבל הוא גם הכיר במה שלא יכול היה להציע בעצמו, דבר שאדם לבן בן 78 לא יוכל לספק לעולם: חילופי דור, פרספקטיבה רעננה ואת התגלמות המגוון של אמריקה. לטובת זאת, הוא היה צריך את קמלה האריס", נכתב על הנשיא הנבחר של ארה"ב בטיים.

 

"יחד, הם הציעו שיקום וחידוש בכרטיס אחד. ואמריקה קנתה את מה שהם מכרו. עם שיעור ההשתתפות הגבוה ביותר במאה, הם זכו ב-81 מיליון קולות ואולי יותר, הכי הרבה בהיסטוריה הנשיאותית, עקפו את טראמפ בכשבעה מיליון קולות, והפכו חמש מדינות מפתח".

 

מגזין טיים בוחר בכל שנה לאיש השנה שלו אדם עם השפעה מיוחדת. המסורת החלה בשנת 1927. את התואר איש השנה יכול לקבל אדם, קבוצה, תנועה או רעיון שהייתה לו השפעה משמעותית בשנה החולפת. בשנת 2006 המגזין העניק את התואר ל"אתה", כל איש שמייצר תוכן ברשת או משתמש בה, כלשון המגזין באותה שנה. בשנה שעברה העניק המגזין את תואר אשת השנה לנערה השבדית גרטה טונברג, מפעילות האקלים הבולטות, שדורשת מהממשלות בעולם לפעול לצמצום פליטות גזי החממה ולהיאבק בתופעת ההתחממות הגלובלית.

x