$
כלכלה ומדיניות

הקלה במתח: ארה"ב ביטלה האיסור על חברות תעופה סיניות לטוס אליה

זאת לאחר שבייג'ינג הודיעה כי היא מאפשרת לחברות תעופה זרות לשוב ולטוס לסין; עם זאת, ההוראה החדשה מגבילה את החברות הסיניות לשתי טיסות שבועיות לארה"ב

שירות כלכליסט 09:0106.06.20

ארה"ב ביטלה אתמול (ו') את התוכנית לאסור על חברות תעופה סיניות לטוס לשטחה, זאת לאחר שבייג'ינג הודיעה שחברות תעופה זרות יוכלו לטוס לסין.

 

 

 

ההוראה החדשה, עם זאת, מגבילה חברות תעופה סיניות לשתי טיסות שבועיות לארה"ב – מחצית המספר שהרשויות בסין לחברות סיניות לטוס לארה"ב. משרד התחבורה האמריקאי מסר שההוראה החדשה, שמגיעה על רקע התגברות המתחים בין שתי המדינות בשורה של נושאים, נחוצה כדי "לשקם את האיזון התחרותי והזדמנויות הוגנות ושוות בין חברות התעופה האמריקאיות והסיניות בשוק טיסות הנוסעים".

 

 

מטוס של היינאן מטוס של היינאן צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

החברות דלתה איירליינז ויונייטד איירליינז מחכות בקוצר רוח להחזיר את טיסותיהן לסין, אותן השהו מוקדם יותר השנה לאחר שהתפרצות נגיף הקורונה הפחיתה את הביקושים. אך נכון לתחילת השבוע לא קיבלו שתי החברות את אישורי הממשלה הסינית לחזור לשירות. בתגובה הודיע ממשל טראמפ ביום רביעי שבכוונתו לחסום חברות תעופה סיניות מלטוס לארה"ב החל מאמצע יוני. מספר שעות מאוחר יותר אמרו פקידים סינים שכן יתירו לחברות תעופה זרות לבצע טיסות שבועיות לסין.

 

למרות ההגבלות הקלות יותר, האתגר הלוגיסטי שעומד בפני צוותי אוויר, כמו גם הדרישות שנוספו לצוותי הדיילים כמו בדיקות חום שעליהם לבצע, הופכים את החזרה לשירות, ובמיוחד כשמדובר בטיסה שבועית אחת, לקשה עבור חברות תעופה אמריקאיות. "אנו תומכים ומעריכים את מאמצי ממשלת ארה"ב להבטיח הוגנות וגישה לסין", כך אמרה דוברת של חברת דלתה. דוברת של יונייטד אמרה שהחברה בודקת כעת את הוראת משרד התחבורה.

x