$
קורונה

עוד חזית: טראמפ אוסר על חברות תעופה סיניות לטוס לארה"ב

ממשל טראמפ טוען כי סין לא מאפשרת לחברות התעופה האמריקאיות לחדש את טיסותיהן למדינה, לאחר שהופסקו בעקבות מגיפת הקורונה; ההוראה החדשה תיכנס לתוקף ב-16 ביוני

שירות כלכליסט 18:2803.06.20

הממשל האמריקאי הודיע כי לא יאפשר לחברות תעופה סיניות להפעיל טיסות נוסעים לארה"ב; זאת, לטענתו, מאחר שהרשויות בסין לא מאפשרות לחברות האמריקאיות לטוס למדינה.

 

ההוראות החדשות של משרד התחבורה האמריקאי ייכנסו לתוקף ב-16 ביוני, או מוקדם יותר - אם הנשיא דונלד טראמפ יחליט לעשות כן.

 

לפי הודעת המשרד, השלטון הסיני מפר את ההסכם בין המדינות בכך שהוא מונע מיונייטד איירליינס ודלתא איירליינס להמשיך בטיסותיהן למדינה.

 

החברות האמריקאיות הקפיאו בפברואר את טיסותיהן לסין בעקבות מגיפת הקורונה. עם זאת החברות הסיניות המשיכו לטוס לארה"ב, למרות המגיפה.

  

אייר צ'יינה אייר צ'יינה צילום: רויטרס

 

החברות האמריקאיות ביקשו לחדש את הטיסות ב-1 ביוני. ואולם  לפי הודעת משרד התחבורה, "הרשויות בסין לא הודיעו לנו מתי יאפשרו לחברות להפעיל טיסות נוסעים".

 

דלתא מסרה בתגובה כי היא "תומכת בצעדי ארה"ב לאכוף את זכויותינו". יונייטד לא מסרה תגובה.

 

עוד נמסר ממשרד התחבורה האמריקאי כי הוא "ימשיך לפעול מול הרשויות בסין כדי שהחברות האמריקאיות והסיניות יוכלו לממש את הסכמי הטיסה שלהן. בינתיים, נאפשר לחברות הסיניות להפעיל את אותו מספר טיסות שבייג'ינג מאפשרת לחברות האמריקאיות". 

 

כיום, ארבע חברות תעופה סיניות מפעילות טיסה שבועית סדירה, כל אחת, לארה"ב; עם זאת הן מפעילות טיסות צ'רטר רבות, שמסייעות לסטודנטים סיניים לחזור הביתה.

 

 

 

 

הנצפות ביותר בערוץ
x