שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

בעקבות השריפה: ארה"ב מקפיאה השימוש במכונות הנשמה מתוצרת רוסיה

הסוכנות הפדראלית לניהול מקרי חירום בארה"ב (FEMA) חוקרת את רמת הבטיחות של מכונות ההנשמה מסוג Aventa-M ששלחה למדינה הממשלה הרוסית. החשד הוא שייתכן וגרמו לשריפה הקטלנית שפרצה השבוע בבי"ח בסנט פטרבורג וגבתה חייהם של 5 חולי קורונה

שירות כלכליסט 13:0513.05.20
ארה"ב הודיעה כי לא תשתמש במכונות הנשמה שנשלחו אליה מהממשלה הרוסית, זאת כל עוד נמשכת החקירה לקביעת מידת הבטיחות שלהם, על רקע השריפה הקטלנית שפרצה ביום שלישי בבית חולים בסנט פטרבורג.

 

 

 

הסוכנות הפדראלית לניהול מקרי חירום בארה"ב (FEMA) מסרה כי מכונות ההנשמה מסוג Aventa-M עלולת להוות גורם אפשרי לשריפה שגרמה למותם של חמישה חולי קורונה שאושפזו בבית החולים. על כן הם לא ישתמשו בהם בשלב זה.

 

שריפה בבי"ח ברוסיה שריפה בבי"ח ברוסיה צילום: איי אף פי

 

 

לפי הדיווחים בתקשורת הרוסית, קורבנות השריפה היו מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ ומחוברים למכונות ההנשמה. 150 אנשים נוספים פונו מבית החולים. מקורות בבית החולים טענו שייתכן והשריפה נגרמה בשל קצר באחת ממכונות ההנשמה. תקרית דומה ארעה ביום שבת בבית חולים במוסקבה, שבו השתמשו במכונות דומות לטיפול בחולי הקורונה. השריפה הזו גרמה למותו של אדם אחד.

 

ברוסיה כבר הודיעו על הפסקה זמנית בשימוש במכונות. ב-FEMA אישרו כי דגם זהה של המכונות נשלח לארה"ב מרוסיה בתחילת אפריל, כחלק מהמאמצים להשגת ציוד רפואי בעוד מספר חולי הקורונה הקשים בניו יורק גדל בקצב מהיר. "בתחילת אפריל רוסיה שלחה משלוח של ציוד רפואי, שכלל את מכונות ההנשמה", כך מסר דובר של FEMA לאתר CNBC. "באותו זמן היה חשש למחסור חמור במכונות הנשמה בניו יורק ובניו ג'רזי, כך שמכונות ההנשמה נשלחו למחסן שבבעלות שתי המדינות". בסופו של דבר ירידה במספר החולים גרמה לכך שלא היה צורך במכונות, ולכן הן נשמרו כעתודות למקרה שהמצב יחזור וידרדר. "מכונות ההנשמה לא הועברו לבתי החולים", הדגיש.

 

 

שריפה בבי"ח ברוסיה שריפה בבי"ח ברוסיה צילום: אם סי טי

 

עוד הוסיף הדובר כי כאמצעי זהירות המדינות מתכוונות להחזיר את המכונות לידי FEMA. "מסקנות החקירה שמבצעות הרשויות ברוסיה בנוגע לשריפה בבית החולים יעזרו לנו לקבל החלטה מושכלת בנוגע לעתיד מכונות ההנשמה המדוברות".

 

זו לא הבעיה היחידה עם המשלוח הזה שהעבירה רוסיה. יצרנית מכונות ההנשמה היא חברת בת של חברה רוסית שארה"ב הטילה עליה סנקציות. מעבר לכך, הטענה הייתה כי המשלוח עצמו, שהוגדר על ידי רוסיה כ"סיוע הומניטארי" נועד לגרום לארה"ב לבטל את הסנקציות שהוטלו על המדינה. אולם, ממשרד החוץ האמריקאי הדגישו כי שילמו עבור הציוד.

שריפה בבי"ח ברוסיה שריפה בבי"ח ברוסיה צילום: איי אף פי

 

בינתיים רוסיה מתמודדת בעצמה עם התפרצות של הקורונה שגורמת לעומס רב בבתי החולים. רוסיה הפכה למדינה עם מספר החולים השני הגבוה ביותר בעולם, אחרי ארה"ב, זאת לאחר שמספר החולים המאובחנים עלה ל-232,243, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. עם זאת, הנתון הרשמי של מקרי המוות נותר נמוך ועומד על 2,116.

x