$
קורונה

משבר הקורונה

כך מסייעת ניו יורק לבעלי המסעדות והברים: "יהיה נורא לאבד את העסקים האלה"

חבר מועצת העיר רוברט קרול המייצג את ברוקלין מציע למשל חוק שיחייב את חברות הביטוח לשלם תביעות נזק הקשורות לקורונה שמגישות מסעדות ובארים, שנאלצו להפסיק את פעילותם

שירות כלכליסט 15:0905.05.20
כמו במקומות רבים בעולם, גם בניו יורק היכתה הקורונה קשות במסעדות ובברים. כתוצאה מכך, המחוקקים המקומיים מתכננים גל חקיקה ברמה העירונית וברמת המדינה לסייע למגזר. החוקים המתגבשים אמורים לסייע למסעדנים במגוון תחומים החל מקבלת ביטוח ועד להקלה בשכירות, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

 

מאז נכנסו לתוקף באמצע חודש מרץ הנחיות הסגר בניו יורק, המסעדות מורשות להפעיל רק שירותי משלוחים וטייק אווי, ובשלב זה עוד לא ברור מתי יורשו להיפתח מחדש לישיבה במקום. בעקבות זאת, מסעדות רבות סגרו לגמרי בהמתנה להסרת המגבלות.

 

מסעדה גרמרסי טאוורן בניו יורק. סגורה מסעדה גרמרסי טאוורן בניו יורק. סגורה צילום: רויטרס

 

המחוקקים מחפשים פתרונות למצוקת המסעדות בטענה שהכלכלה, הזהות והיכולת של העיר למשוך אליה תושבים ולשמור עליהם תלויה במידה ניכרת בסצנה הקולינרית שלה. "זה יהיה נוראי לאבד את העסקים האלה", אמר חבר מועצת העיר רוברט קרול המייצג את ברוקלין.

 

 

מסעדה סינית סגורה בצ'יינה טאון מסעדה סינית סגורה בצ'יינה טאון צילום: marketplace.org

 

קרול עומד מאחורי הצעת החוק שתחייב חברות ביטוח לשלם תביעות הקשורות לקורונה שמגישות חברות שנאלצו להפסיק את הפעילות שלהן. זאת לאחר שבעלי מסעדות וברים בעיר טענו כי התביעות שהגישו בנושא נדחו בטענה שאינן מכוסות בפוליסה, על אף ששילמו אלפי דולרים לאורך השנים עבור הביטוח.

 

הצעת חוק נוספת שעולה לדיון במועצת העיר נועדה למנוע מבעלי נכסים מסחריים להפעיל סעיפים בחוזה לפיהם לבעלי המסעדות חבות אישית במקרה שהם לא עומדים בתשלומי השכירות. "זה להוסיף חטא לפשע. בנוסף לכך שאנחנו מאבדים את העסק שלנו הם רוצים גם את הבית שלנו", הגיב שון רוז מבעלי הבר סוויטווטר סושיאל (Sweetwater Social

 בגריניץ' וילג'.

 

בנוסף, בעיר שוקלים לוותר על תשלומי רישיון לפעול על המדרכות במיוחד בהתחשב בכך שהמסעדות אינן מורשות לעשות זאת יותר.

 

לדברי בעלי המסעדות, הסיוע חיוני במיוחד שכן קרן הסיוע שהקים הממשל הפדראלי מחייבת להשתמש בהלוואות שינתנו בתוך 8 שבועות והוא מיועד בעיקר לתשלום משכורות, אך המסעדות ברובן סגורות כעת בכל מקרה.

x