$
כלכלה ומדיניות

הונאת ענק בארה"ב: 1.3 מיליארד דולר נגנבו במשך 18 שנה

פיליפ אספורמס הורשע כי ביצע הונאה של תוכניות ביטוח הבריאות הממשלתי תוך ניצול לרעה של בתי האבות בניהולו; לפי התביעה, הוא שיחד רופאים כדי שיאשפזו מטופלים במוסדות שניהל, אך הם לא קיבלו טיפול הולם ולעתים אף קיבלו טיפול לא נחוץ, שאספורמס זכה לאחר מכן להחזרים עליו מהממשל

שירות כלכליסט 11:1506.04.19
גבר בן 50 ממיאמי, פלורידה הורשע אתמול (ו') בביצוע הונאת ביטוח בריאות ממשלתי בהיקף של 1.3 מיליארד דולר וזאת במשך 18 שנים. התובעים הגדירו את ההונאה כגדולה ביותר מסוגה שהוגש נגדה כתב אישום על ידי משרד המשפטים, כך מדוות סוכנות הידיעות בלומברג.

 

 

 

לטענת התביעה, פיליפ אספורמס (Philip Esformes) השתמש ברשת של בתי אבות סיעודיים בדרום פלורידה כדי להונות את תוכניות ביטוח הבריאות של הממשל האמריקאי, זאת בעוד שסיפק טיפול לא מתאים ולא חיוני למטופלים. בעקבות זאת הוא הרוויח 37 מיליון דולר בין השנים 1998-2016. עוד גורסת התביעה כי אספורמס השתמש בכסף שהרוויח בצורה לא חוקית כדי לממן את אורח חייו הראוותני, שכלל מכוניות יוקרה ואפילו שעון בשווי של 360 אלף דולר. כמו כן, אספורמס השתמש בחלק מהכסף כדי לשחד את מאמן נבחרת הכדורסל של אוניברסיטת פנסילבניה, וזאת על מנת שהבן שלו יתקבל ללמוד באוניברסיטה היוקרתית. המאמן הודה בשנה שעברה באשמת הלבנת הון.

 

פיליפ אספורמס פיליפ אספורמס צילום: YOUTUBE

 

לפי התובעים, אספורמס שיחד רופאים כדי שיאשפזו מטופלים במוסדות שניהל, אך הם לא קיבלו טיפול הולם ולעתים אף קיבלו טיפול לא נחוץ, שאספורמס זכה לאחר מכן להחזרים עליו מהממשל. הוא דאג גם לשחד רגולטורים בפלורידה על מנת שיקבל התראות לפני ביקורי פתע בבתי האבות.

 

התביעה מאשימה כי הסכום הכולל של תביעות כוזבות שהגישו החברות של אספורמס לתוכנית הביטוח הממשלתיות – מדיקייר ומדיקאייד - הסתכם ביותר מ-1.3 מיליארד דולר.

 

חבר מושבעים בבית המשפט המחוזי בדרום פלורידה הרשיע את אספורמס ב-20 סעיפי אישום, כולל קשירת קשר להונות את המדינה, קבלת טובות הנאה, הלבנת הון וקשירת קשר לשלם שוחד. עוד לא נקבע מועד להשמעת גזר הדין.

 

קל להונות את תוכניות ביטוח הבריאות

מאז 2007 הוגשו מעל 4,000 תביעות על הונאת מדיקייר על ידי קבוצה מיוחדת של חוקרים פדראליים. התוכנית מספקת ביטוח בריאות ליותר מ-60 מיליון אמריקאים, מרביתם מבוגרים, ואילו מדיקייד מספקת ביטוח בריאות ל-75 מיליון אנשים מיעוטי יכולת. על פי משרד האחריות הממשלתית (GAO), שתי התוכניות נחשבות פגיעות במיוחד להונאה וניצול לרעה.

 

 

מעל 700 מיליארד דולר, שהם 17% מהוצאות הפדראליות, זרמו לתכניות מדיקייר ב-2017, כך על פי נתוני GAO. אולם 48 מיליארד דולר מתוכם נחשבו לא תואמים - סכומים לא נכונים או תשלומים שכלל לא היה צריך לבצע. עם זאת, תשלומים לא תואמים אינם בהכרח סימן להונאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x