$
כלכלה ומדיניות

ג'ק מא: "מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין היא הדבר הטיפשי ביותר בעולם"

לדברי מייסד עליבאבא, הגירעון המסחרי האמריקני מול סין, עזר לה ליצור מקומות עבודה רבים, ובלעדיו ארה"ב תמצא את עצמה בבעיה רצינית

שירות כלכליסט 13:1905.11.18

מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין היא "הדבר המטופש ביותר בעולם", כך אמר היום ג'ק מא, מייסד ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא והיו"ר המשותף שלה, ביריד היצוא הסיני הבין לאומי (CIIE) שנערך בשנגחאי.

 

 

 

שתי המדינות הטילו מכסים של מיליארדי דולרים זו על היצוא של זולתה, והנשיא האמריקני דונלד טראמפ איים להטיל מכסים נוספים על מה שנותר מהיצוא הסיני בהיקף של יותר מ-500 מיליארד דולר לארה"ב - עליו טרם הוטלו מכסים - אם סכסוך הסחר לא ייפתר.

 

ג'ק מא. לא לחשוש מחדשנות ג'ק מא. לא לחשוש מחדשנות צילום: רויטרס

 

ג'ק מא הוסיף שגירעון הסחר האמריקני מול סין - אותה טראמפ האשים בשלל עוולות כלכליות, עזר ליצור מקומות עבודה רבים בארה"ב, ובלעדיו ארה"ב תמצא את עצמה בבעיה רצינית.

 

"המעבר של סין למודל סחר שמתמקד ביבוא, הולך להיות בעיה גדולה עבור הרבה עסקים, אבל גם הזדמנות גדולה עבור הרבה צרכנים", אמר מא.

 

 

נשיא סין שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ אשתקד בבייג'ינג נשיא סין שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ אשתקד בבייג'ינג צילום: בלומברג

 

מייסד עליבאבא הוסיף, כי הממשלה הסינית לא צריכה לדאוג מגילויים של חדשנות, וכי עליה לתמוך בהם גם אם הם מאיימים על אינטרסים ישנים ומקובלים. "נקודת המבט שלי היא: אל תדאגו בגלל הטכנולוגיה. האנשים שדואגים מהטכנולוגיה הם זקנים, הממשלה ואנשים מצליחים. כל אלה שונאים אותה וחוששים מפניה. אני אף פעם לא פוגש אנשים צעירים שחוששים מהטכנולוגיה", אמר מא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x