$
כלכלה ומדיניות

ה-FDA פשט על משרדי יצרנית הסיגריה האלקטרונית ג'ול ואסף "אלפי מסמכים"

מינהל המזון והתרופות האמריקאי דיווח היום כי סוכניו פשטו על משרדי ג'ול בסן פרנסיסקו בשבוע שעבר. מטרת בדיקת הפתע: לקבל מידע מקיף על מערך השיווק של החברה, על רקע מגפת השימוש במוצר בקרב בני נוער. מנכ"ל ג'ול: "קיימנו דיאלוג בונה ושקוף עם ה-FDA לגבי מדיניות השיווק המחמירה שלנו"

שירות כלכליסט 19:4602.10.18

מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, פשטו בשבוע שעבר על משרדי יצרנית הסיגריה האלקטרונית ג'ול במטה שבסן פרנסיסקו, ואספו במקום "אלפי מסמכים" - כך דיווחה היום הסוכנות.

 

 

מדובר בבדיקת פתע, שמטרתה לקבל מידע מקיף על מערך השיווק של החברה, לנוכח מה שמוגדר כיום כ"מגפה" של שימוש במכשיר בקרב בני נוער בארה"ב.

 

הסיגריה האלקטרונית ג'ול הסיגריה האלקטרונית ג'ול צילום: בלומברג

 

 

בחודש אפריל הגיש ה-FDA לחברה בקשה להעברת חומרים הנוגעים להשפעת מוצרי הג'ול על צעירים. לפי הודעת הסוכנות, הגעת נציגיה ביום שישי האחרון למשרדי ג'ול נועדה "לאתר מסמכים נוספים הנוגעים בין היתר למכירות ולדרכי השיווק".

 

מקווין ברנס, מנכ"ל ג'ול לבס, מסר בתגובה: "אנו מחויבים למניעת שימוש בקרב קטינים, ונמצאים בשיח מתמיד עם ה-FDA, המחוקקים וארגוני בריאות ציבור כדי לוודא שג'ול לא יגיע לידיהם של צעירים. במפגש בשבוע שעבר קיימנו דיאלוג בונה ושקוף עם ה-FDA לגבי מדיניות השיווק המחמירה שלנו, נהלי אימות הגיל הקפדניים שאנחנו מכילים באתר ג'ול והפרוטוקולים למניעת מכירה של מוצרינו לבני נוער.

 

"מאז אפריל, שחררנו ל-FDA מעל 50 אלף מסמכים התומכים בהצהרות שלנו ואנחנו מצפים להציג את התוכנית שבנינו למניעת גישה למוצרינו לבני נוער במסגרת הזמן שניתנה לנו על ידי ה-FDA. אנחנו רוצים להיות חלק מהפתרון למניעת שימוש בקרב קטינים, ומאמינים כי כדי להגיע לכך, התעשייה והרגולטור צריכים לעבוד יחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x