$
כלכלה ומדיניות

דיווח: עורך דינו לשעבר של טראמפ נחקר בחשד להונאה של מעל ל-20 מיליון דולר

לפי הדיווח, חוקרים בודקים הלוואות שקיבלה חברת מוניות בבעלות מייקל כהן תוך מצג שווא לבנקים לכאורה. הרשויות עוד בודקות האם כהן עבר על החוק כשארגן עסקאות של דמי שתיקה עם נשים שטענו שניהלו רומן עם נשיא ארה"ב

שירות כלכליסט 11:1520.08.18
מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של דונלד טראמפ, נמצא תחת חקירה בחשד להונאה, והחוקרים בודקים כעת הלוואות בהיקף של יותר מ-20 מיליון דולר שקיבלה חברת מוניות שבבעלותו, כך דיווח אתמול (א') הניו יורק טיימס. בנוסף, על פי הדיווח, הרשויות בודקות בנוסף האם כהן עבר על החוק בעת שארגן עסקאות פיננסיות עם נשים שטענו שהיו להן יחסים רומנטיים עם טראמפ, על מנת להשתיק אותן. על פי שניים מהמקורות שציטט הטיימס, עשויות הרשויות לתבוע את עורך הדין עוד לפני סוף החודש.

 
בהקלטות שנחשפו ב-CNN לפני כחודש, נשמע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ דן בתשלום עבור גניזת סיפור על קשריו הרומנטיים עם דוגמנית פלייבוי קרן מקדוגל. ההקלטות תיעדו שיחות שערך טראמפ עם פרקליטו לשעבר מייקל כהן בספטמבר 2016 - ימי מסע הבחירות שלו לנשיאות. "שלם במזומן?", שאל טראמפ את פרקליטו. ברשת CNBC אומרים שהנשיא כיוון לכך שעורך דינו ישלם לדוגמנית במזומן. אחר כך נשמע כהן אומר: "לא, לא, לא". טראמפ מגיב: "צ'ק", ואז מסתיימת ההקלטה.

 

 

 

בהקלטה נשמע כהן שאמר לטראמפ שיהיה "חייב לשלם" על הזכויות לסיפורה של מקדוגל על הרומן. מקדוגל מכרה את הזכויות לסיפור ל"אמריקן מדיה" (AMI) שמוציאה לאור את הצהובון "נשיונל אינקווירר". הסיפור מעולם לא פורסם והחוזה עם מקדוגל הסתיים בחודש אפריל.

דונלד טראמפ (משמאל) ודוגמנית הפלייבוי קרן מקדוגל עמה נערך ההסכם ע"י כהן דונלד טראמפ (משמאל) ודוגמנית הפלייבוי קרן מקדוגל עמה נערך ההסכם ע"י כהן צילום: איי אף פי

 

לני דייוויס, עורך דינו של כהן, לא הסכים להגיב לדיווחים.

 

החלק בחקירה שעוסק בהונאת בנקים מתמקד בשאלה האם כהן הציג באופן שקרי את ערך אחזקותיו על מנת לקבל הלוואות משני מלווים מניו יורק – ה-Sterling National Bank וה-Melrose Credit Union, כך על פי הדיווח. הטיימס הוסיף שאין כרגע חשד שכהן לא עמד בתשלומים או גרם להפסדים לאיזה משני המוסדות, אשר – על פי העיתון - בד"כ מהווים חלק מהאשמה בהונאת בנקים.

 

 

מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של טראמפ מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של טראמפ צילום: איי פי

 

לחקירה עשויה להיות גם משמעות פוליטית כיוון שכהן יכול פוטנציאלית להגיע להסכם עם התובעים במסגרתו יוקלו ההאשמות נגדו בתמורה לשיתוף פעולה מצידו בחקירתו של התובע רוברט מולר לגבי החשד שמסע הבחירות של טראמפ היה קשור לנסיונות רוסיים להטות את בחירות 2016 בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x