$
בשולי החדשות

בריטניה נלחמת בהשמנת ילדים: תאסור על מכירת ממתקים ליד הקופות

לפי משרד הבריאות הבריטי 10% מהילדים בני הארבע וכ-20% מהילדים בני השש סובלים מהשמנת יתר. הצעות נוספות שעלו: לאסור פרסום טלוויזיוני של מזונות עתירי סוכר ומלח לפני השעה תשע בערב וכן איסור מבצעי מכירות 1+1 על ממתקים

שירות כלכליסט 15:3903.06.18

ממשלת בריטניה תאסור על מרכולים למכור ממתקים במדפים הממוקמים שליד הקופות. המהלך הוא אחד מכמה מהלכים שמתכנן משרד הבריאות הבריטי כדי להילחם בהשמנת יתר בקרב ילדים, כך לפי דיווח ביומון "הדיילי טלגרף".

 

 

 

הצעה נוספת של משרד הבריאות הבריטי היא לאסור על פרסום טלוויזיוני של מזונות עתירי סוכר או מלח לפני השעה תשע בערב. אם יוטל, האיסור אמור להיכנס לתוקפו ב-2020. הצעה אחרת היא לאסור מבצעי מכירות של 1+1 על ממתקים, ולאסור הופעה של ידוענים ודמויות אנימציה ידועות על מזון לא בריא. לפי נתונים שפרסמה ממשלת בריטניה, 10% מהילדים בגיל ארבע סובלים מהשמנת יתר, ובגיל שש עולה שיעור הסובלים מהשמנת יתר ל-20%. שיעור המבוגרים שסובלים מהשמנת יתר בבריטניה עומד על 26%.

 

ממתקים ליד הקופה ממתקים ליד הקופה צילום: שאטרסטוק

 

בריטניה אינה הראשונה במאמציה לצמצם חשיפת ילדים למזונות לא בריאים. מחוז קוויבק שבקנדה אוסר כבר מ-1980 על פרסום מזונות לא בריאים לילדים מתחת לגיל 13. מחקר משנת 2011 גילה שהאיסור הוביל לירידה של 13% בהוצאה הממוצעת של משק בית על פאסט פוד. מדינות אחרות שאוסרות על פרסום מזון לא בריא לילדים הן צ'ילה, איסלנד, אירלנד ומקסיקו – כך לפני נתונים שאסף ארגון המדינות לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD).

 

נלחמים נגד השמנה נלחמים נגד השמנה צילום: שאטרסטוק

 

 

 

מתחילת השנה הודיעו כמה רשתות סופרמרקטים בריטיות וביניהן סיינסברי'ס, אסדה, ווייטרוז וטסקו, על הפסקת מכירת משקאות אנרגיה לילדים מתחת לגיל 16. קטגוריה זו כוללת כל משקה שמכיל יותר מ-150 מיליגרם קפאין לליטר. לפי הדיווח בטלגרף, ממשלת בריטניה שוקלת לאמץ את המדיניות ולהפוך אותה למחייבת עבור כל קמעונאיות המזון. "חשוב לנו ליצור מגרש משחקים מאוזן עבור עסקים שהחליטו לפעול בעניין, ולדאוג שלא יהיו פחות תחרותיים", נכתב בהודעת ממשלת בריטניה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x