• תפריט
כלכלה ומדיניות

טראמפ בצעד דרמטי נגד אובמה-קר: ביטל סבסוד ביטוחי בריאות לבעלי הכנסות נמוכות

התשלומים ייפסקו באופן מיידי, ללא תקופת ביניים; במקביל חתם טראמפ על צו שמאפשר לחברות ביטוח לשווק ביטוחים מוזלים שאינם כפופים לרגולציות שהיו עד כה; הדמוקרטים: הצעדים יביאו להתייקרות הפרמיות

שירות כלכליסט 08:0913.10.17

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נקט את הצעד הדרמטי ביותר נגד רפורמת הביטוח הרפואי של קודמו ברק אובמה, כשהודיע כי יפסיק לסבסד ביטוחי בריאות בעלות נמוכה ששיווקו חברות הביטוח, בעיקר לבעלי הכנסות נמוכות. התשלומים ייפסקו באופן מיידי, ללא תקופת ביניים.

 

אמש חתם טראמפ על צו שמאפשר לחברות ביטוח לשווק ביטוחים מוזלים שאינם כפופים לרגולציות שהיו עד כה.

 

מהבית הלבן נמסר כי בהמלצת משרד המשפטים, "מחלקת הבריאות החליטה כי אין מקום לסבסוד חברות שפועלות תחת 'אובמה-קר'", וכי הצעד נועד להגביר את התחרות בשוק ביטוחי הבריאות.

 

טראמפ אישר עד כה את התשלומים בכל חודש, מאז נכנס לתפקידו בינואר; ואולם הוא איים להפסיקם בטענה כי מדובר ב"חילוץ" עבור חברות הביטוח הרפואי.

 

"חילוץ חברות הביטוח הרפואי באמצעות התשלומים הנוראיים האלה הוא דוגמה נוספת לאופן בו ניצל הממשל הקודם את כספי המסים, ועיוות את החוק כדי לתמוך במערכת מקולקלת", נמסר הלילה מהבית הלבן

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

צעדים אלה מגיעים שבועות ספורים לפני שהאמריקאים יכולים להתחיל ולהירשם לביטוח בריאות עבור 2018. הם מצטרפים לצעדים נוספים שממשל טראמפ נקט בחודשים האחרונים שמטרתם לפגוע באובמה-קר, בהם קיצוץ בתקציב הפרסום של התוכנית וההפסקה המתוכננת של האתר בו ניתן להירשם לתוכנית. עוד ברקע להחלטה של טראמפ - הניסיונות הכושלים של הרפובליקאים בקונגרס לאשר תוכנית חלופית לאובמה-קר.  

 

מנהיגי הדמוקרטים בסנאט ובבית הנבחרים, צ'אק שומר וננסי פלוסי, אמרו בתגובה כי הצעדים החדשים יביאו להתייקרות הביטוחים הרפואיים. "במקום להביא להפחתה של עלויות הבריאות של האמריקאים, הנשיא טראמפ יביא לזינוק בפרמיות של ביטוחי הבריאות. מדובר בצעד זדוני ובחבלה חסרת טעם", מסרו בהודעה משותפת.

 

פול ראיין הרפובליקאי, יו"ר בית הנבחרים, גיבה את החלטת טראמפ: "אובמה-קר התגלתה כתוכנית פגומה, ובית הנבחרים ימשיך לעבוד עם הממשל כדי לספק לאמריקאים תוכנית טובה יותר".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x