תעשייה ופיננסים

בריטניה: חקירה נגד KPMG בחשד לליקויים בפיקוח על רולס רויס

הרשויות בוחנות את אופן הפיקוח על יצרנית המנועים, המעורבת בשורה של פרשות שחיתות ושוחד, ועל ההצהרות הפיננסיות שהגישה

שירות כלכליסט 19:4105.05.17
רשויות הרגולציה בבריטניה פתחו בחקירה נגד פירמת רואי החשבון KPMG בנוגע לאופן שבו ערכה וביקרה את החשבונות של יצרנית מנועי המטוסים רולס רויס, כך נודע אתמול (ה').

 

 

 

מועצת הדיווח הפיננסי (FRC), תחקור את האופן בו פיקחה ענקית ראיית החשבון על ההצהרות הפיננסיות של רולס רויס בשנים 2010-2013. החקירה מגיעה לאחר שברולס רויס הסכימו לשלם בינואר 671 מיליון ליש"ט ליישב חקירת שחיתות שבה פתח המשרד להונאות חמורות (SFO).

 

 

מנוע מתוצרת רולס רויס מנוע מתוצרת רולס רויס צילום: בלומברג

 

"ההחלטה לפתוח בחקירה נובעת מהודעת המשרד להונאות חמורות מה-17 בינואר, 2017 על הסדר עם רולס רויס בנוגע לעבירות הכוללות קשירת קשר לביצוע מעשי שחיתות וכישלון במניעת העברת שוחד", נמסר בהצהרה שפרסמה מועצת הדיווח הפיננסי. ההסדר נגע לשערוריות שוחד ושחיתות שבהן היו מעורבים מתווכים באינדונזיה, מלזיה, ניגריה, תאילנד, הודו, רוסיה וסין, והמשרד להונאות חמורות חשף 12 סעיפי אישום רלוונטיים.

 

מ-KPMG, אחת מפירמות רואי החשבון הגדולות בעולם, נמסר בתגובה כי "חשוב שהרגולטורים שפועלים בשם האינטרס הציבורי יבדקו פרשות מתוקשרות. אנחנו נשתף פעולה לגמרי עם החקירה. אנחנו בטוחים באיכות ביקורת החשבונות שלנו ברולס רויס, כולל בתקופה הנחקרת".

החברה ערכה את החשבונות של רולס רויס במשך 26 שנים, אך החל מהשנה הבאה תוחלף על ידי פרייס ווטרהאוס קופר (PwC).

 

 

 

רולס רויס המייצרת מנועים למטוסים צבאיים ואזרחים וכן לרכבות, לספינות ולצוללות, נחשבה בעבר לפסגת התעשייה הבריטית, אך מלבד פרשות השחיתות בשנים האחרונות פרסמה שורה של אזהרות רווח. בפברואר האחרון דיווחה החברה על הפסד של 4.6 מיליארד ליש"ט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x