שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

המדינה שמעבירה לעולם שיעור בשוויון מגדרי

הממשלה באיסלנד עובדת על חוק שיחייב חברות במדינה שמעסיקות מעל 25 עובדים, להוכיח שהן משלמות לנשים ולגברים את אותו השכר עבור אותה העבודה, וקוראת למדינות נוספות לפעול לצמצום הפערים

שירות כלכליסט 12:1110.03.17
יום האישה הבינלאומי אמנם עבר, אך בממשלת איסלנד ממשיכים במאמצים לפעול למען שוויון מגדרי. הממשלה חשפה השבוע כי היא עובדת על חוק שיחייב חברות להוכיח שהן משלמות לנשים וגברים את אותו שכר עבור אותה עבודה. "שוויון מגדרי מיטיב עם כולנו", הסביר ראש הממשלה ביארני בנדיקטסון.

 

החוק, שהוא ככל הנראה הראשון מסוגו שמחוקק ברמה הארצית, יחול על כל חברה שמעסיקה מעל 25 עובדים. לדבריו של בנדיקטסון, החברות יצטרכו לעבור הליך אישור מחודש בכל שלוש שנים, וזאת כדי להבטיח שמדיניות השכר שלהן עומדת בחוקים. "אימצנו כבר תקן בנושא, אבל לא כל החברות מצייתות לו", הוסיף. באיסלנד מקווים שהחוק ייכנס לתוקף עד 2020. בכל מקרה הוא זוכה לתמיכה רחבה בפרלמנט, שבעצמו כולל כמעט מספר שווה של נשים וגברים.

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

עוד לפני הצעת החוק, איסלנד כבר הוכתרה כמדינה הטובה בעולם מבחינת שוויון מגדרי על ידי הפורום הכלכלי העולמי. עם זאת, הנשים במדינה מרוויחות בממוצע בין 14%-18% פחות מגברים. "אנחנו אמנם מדורגים כרגע ראשונים בעולם, אך העבודה לא הסתיימה", אמר בנדיקטסון.

 

איסלנד קוראת כעת גם למדינות נוספות באירופה לפעול לצמצום פערי השכר בין גברים ונשים. השר לעניינים חברתיים ושוויון תורסטין ויגלונדסון טען השבוע בכנס בבריסל כי שוויון בשכר הוא צורך מהותי.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x