כלכלה ומדיניות

סין: בכירים ב־GSK נעצרו בחשד למתן שוחד של 490 מיליון דולר

על פי ההאשמות, מנהלים בחברה העבירו כסף לרופאים דרך סוכנויות נסיעות שארגנו כנסים מקצועיים פיקטיביים. הרשויות בסין בודקות חשד להתנהלות דומה בחברות מתחרות

סוכנויות הידיעות 10:1616.07.13

ארבעה בכירים בענקית התרופות הבריטית גלקסו סמית' קליין (GSK) נעצרו בסין בחדש למעורבות במתן שוחד לרופאים בסכום מצטבר של 490 מיליון דולר, כך דיווחה שלשום סוכנות הידיעות רויטרס. גאו פנג, ראש יחידת הפשיעה הכלכלית במשרד לביטחון ציבורי בסין, אמר כי מאז 2007 שיחדה GSK רופאים ברחבי המדינה כדי שירשמו למטופליהם תרופות מתוצרתה.

 

מפעל של GSK בסין מפעל של GSK בסין צילום: רויטרס

 

לדבריו של גאו, חברת התרופות עבדה בשיתוף עם כ־700 סוכנויות נסיעות ברחבי המדינה כדי להעביר את הכספים באופן לא חוקי. על פי החשדות, הסוכנויות ארגנו כנסים מקצועיים לבקשת GSK, שהתקיימו אך ורק לשם העברת כספים אל הרופאים. עם זאת, גאו לא מסר פרטים נוספים על הדרך שבה הועברו, לכאורה, הכספים מ־GSK אל הרופאים.

גאו תיאר את הקשר בין GSK לסוכנויות הנסיעות כ"שותפות פלילית", אך הטיל את האחריות לעבירות על ענקית התרופות. "בכל שותפות יש תמיד מי שמוביל", אמר.

 

גאו ציין גם כי הרשויות בסין בודקות התנהלות דומה של חברות תרופה בינלאומיות אחרות הפועלות במדינה. לפי דו"ח של חברת IMS, המתמחה במחקרים בשוק התרופות, עד 2016 תהפוך סין לשוק השני בגודלו של תעשיית הפרמצבטיקה, אחרי ארה"ב.

 

בתגובה למעצרים מסרה הנהלת GSK העולמית כי היא "מודאגת מההתפתחויות בסין" וכי היא הפסיקה לאלתר את ההתקשרות עם סוכנויות הנסיעות החשודות במעורבות בפרשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x